20 Ocak 2019 Pazar

CHP'li gençlerde listeler belli oldu

CHP'li gençlerde listeler belli oldu
Siyaset Yazdır

Haber

CHP İl Gençlik Kolları 15’inci Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Murat Erinç ve eski İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız yarıştı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Gençlik Kolları Örgütü, 15’inci Olağan Kongresi, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği Sosyal Tesislerinde gerçekleşti. Kongrede mevcut Başkan Murat Erinç ve eski İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız yarıştı. 325 kişinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 21 yönetim kurulu üyesi ve 11 0kurultay delegesi belirlendi. Daha önce aday olacağını duyuran Üniversite Komisyon Başkanı Anıl Deniz Pişkin ise Emre Andız lehine adaylıktan çekildiğini belirtmişti.

 

DİVAN BAŞKANI TAŞDEMİR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongreye CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Sekreteri Hüseyin Acurman ve İl Yöneticileri, CHP eski İl Başkan adayı Bekir Yurdagül ve çok sayıda partili katıldı. Başkan adayı Emre Andız 8 ilçenin gençlik kolları başkanı tarafından desteklenerek parti içinde Murat Erinç’in karşısında aday olarak gösterildi. Divan başkanlığını Büyükşehir Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir üstlenirken yardımcılıklarını ise Elif Sert ve Emre Ertuğ yaptı.

 

8 BAŞKAN ANDIZ’DAN YANA

Adaylardan Emre Andız’ı destekleyen ilçe genlik kolları başkanları; İzmit İlçe Gençlik Kolu Başkanı Mehdi Kaan Günan, Başiskele İlçe Gençlik Kolu Başkanı Mustafa Levent  Soykan, Derince İlçe Gençlik Kolu Erdal Şener, Körfez İlçe Gençlik Kolu Başkanı Tolga Papatçı, Gebze İlçe Gençlik Kolu Başkanı Savaş  Gayretli, Çayırova İlçe Gençlik Kolu Başkanı Erdem Sümbül ve Darıca İlçe Gençlik Kolu Başkanı Aydın Işık, Gölcük İlçe Gençlik Kolları Başkanı Güney Yılmaz.

 

KONGREDE GERGİNLİK

Kongre sırasında başkan adaylarından Emre Andız’ı destekleyen Çayırova İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erdem Sümbül, salonda bir anda bağırarak küfür kullandı. Kısa süreli gerginliğin ardından kongre kaldığı yerden devam etti.

 

İNANCINIZI YİTİRMEYİN

Kongrede ilk konuşan CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, “İnancınızı yitirmeyin. Hepiniz Anadolu’nun farklı yörelerinden bu şehre geldi. Ailelerinizin verdiği mücadele de çok önemli. Eğer söz sahibi olmak istiyorsanız siyasi partilerin içine gireceksiniz. Bu yaşta kongre heyecanı yaşıyorsunuz. Kendi başkanınızı kendiniz belirliyorsunuz. Kongreniz hayırlı olsun. Sevgiler saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

PARTİDE BAZI HASTALIKLAR VAR

Eski il başkan adayı Bekir Yurdagül, “Size aydınlık bir ülke bırakamadık. Biz büyüklerden kaynaklanan bazı hastalıklar var. Bu partide ben ne olacağım diye düşünen partililer var. Parti ne olacak, biz ne olacağız, Türkiye ne olacak diye düşünmemiz gerekiyor. Kimseye kendinizi kullandırtmayacaksınız. Özgür iradenizle, vicdanınız neyi gerektirirse onu yapacaksınız. Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Artık sağ-sol gibi kavramların da pek bir önemi kalmadı. Bu kongreler önemli” ifadelerine yer verdi.

 

ÖNCE BİRBİRİNİZE SAYGI DUYACAKSINIZ

İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “İki adayımız da elimde büyüdü. Gençlerin biraz daha agresif olmasını bekliyorum, olabilir. Ama birbirimize saygı göstermezsek birbirimizi anlamazsak bizi kimse anlamaz. Buradan çıkan sonuç CHP’nin kazancı olacak. Bakın Bekir bey burada, hep yanımızda. Benden size abi tavsiyesi. İki defa seçim kaybettim, partide kimseye kırılmadım. Yolumuz uzun. 2 seneye yakın zamanımız var. Çok çalışmamız lazım. Bir partinin kadınları gençleri olmazsa o partinin kolu kanadı kırıktır. Her iki arkadaşıma da başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

KIRGINLIKLARI KONGREDE BIRAKMALIYIZ

Adaylardan Emre Andız, “Murat kardeşimle Referandum öncesinde her zaman omuz omuzaydık. Emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz. Tabi ki gönül kırgınlıkları olacak. Ama bunları kongrelerde bırakmak, bir arada mücadele etmek zorundayız. Eğer biz bu kongreden sonra omuz omuza yürüyebiliyorsak gerçekten zafere ulaşabiliriz. Adaylık açıklamamı Gölcük İlçesinde yaptım. Biz bazı şeyleri yapmalıyız. 2019 önemli. Neden Gölcük’te yaptım? AKP faşizminin elinde olan Gölcük’ü kurtarabiliriz. O gün bizlerle birlikte olan ilçe başkanlarımız yanımızdaydı. Biz saygı ve sevgiyi kaybetmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

HEPİMİZ BİRER CEVHERİZ

Ardından İl Gençlik Kolları Mevcut Başkanı Murat Erinç, “Bizler her zaman bu partinin cefasını çekmiş ama vefasını görememiş gençleriz. Ben 26-27 yaşında başkan seçildim. Ben bu partide her dönem kim var kim yok diye bakmadan gecemi gündüzümü her şeyimi vererek mücadele ettim. Sizlerden irca ediyorum. Bizim bu 2019 seçimlerinde birlik ve beraberlik içinde mücadele etmemiz gerekiyor. Hepimiz birer cevheriz” sözlerini kullandı.

 

EMRE ANDIZ’IN LİSTESİ

Murat Uzuner, Yiğit Timur, Meltem Kazan, Zeki Karakadılar, Diydem Seçkin, Aliş Demir, Cem Keleş, Baştürk Hakan Temizel, Burcu Yazıcı, Emre Gümüş, Engin Akbulut, Ali Sarı, Seda Bektaş, Rıza Özcan Elden, Caner Arduç, Umut Bali, Şeyda Efe, Baran Orhan, Elif Oğuz; Sezer Karakaya.

 

KURULTAY DELEGELERİ

Tugay Adak, Aydın Işık, Güney Yılmaz, Savaş Gayretli, Anıl Deniz Pişkin, Cansu Orhan, Sevgi Yaman Kel, Ziya Saygı, Deniz Kartal, Şüheda Polat, Mustafa Can Tekoğlu.

 

MURAT ERİNÇ'İN YÖNETİMİ

Murat Erinç, Sefa Aşkın, Buse Atilla, Gökhan Avcı, Deniz Baş, Efecan Beyhan, Yaprak Boztepe, Soner Cındık, Görkem Donbaycı, Mert Erdoğan, Deniz Ertuğrul, Erhan Ertürk, Selin Keskin, İhsan Kızıltan, Era Saliş, Elif Seret, Çağatay Suat, Ertaç Şahin, Kutay Tan, Ezgi Şiret, Berkay Yıldızlı.

 

KURULTAY DELEGELERİ

Deniz Baş, Turgay Bayrak, Yaprak Boztepe, Yunus Erdoğan, Murat Erinç, Erhan Ertürk, Elif Seret, Deiz Uçak, Metahan Uçar, Serhat Yalçın, Berkay Yıldızlı

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu