18 Ekim 2018 Perşembe

İşte Osman Çakır'ın yönetimi

İşte Osman Çakır'ın yönetimi
Güncel Yazdır

Haber

Rizeliler Derneği Kocaeli Şubesi’nin yoğun katılımlı gerçekleşen 8. Olağan Kongresi’nde yeniden aday olan mevcut başkan Osman Çakır, üyelerinin oylarını alarak 4’üncü dönemine girmiş oldu

Kocaeli Rizeliler Derneği 8. Olağan Kongresi, Seka Park 2. Etap’ta bulunan Deniz Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Mevcut Başkan Osman Çakır, rakipsiz olarak girdiği seçimde yeniden başkan seçildi. 255 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede ayrıca 30 yönetim kurulu üyesi de belirlendi. Kongrenin Divan Başkanlığını Rizeliler Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Albayrak üstlendi.

 

KONGREYE GENİŞ KATILIM

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongreye AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır ve Zeki Aygün, CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Rizeliler Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Albayrak, TÜMSİAD Kocaeli Şube Başkanı Abdulkadir Yılmaz, Trabzonlular Şube Başkanı Sami Durmuşoğlu, çok sayıda STK temsilcisi ve dernek üyesi katılım sağladı.

 

TÜRKİYE SEVDALISIYIZ

Kongrede konuşan Rizeliler Dernek mevcut Başkanı Osman Çakır, “‘Dernekler, Sivil Toplum Kuruluşlarının ilk basamağıdır. Birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, kültürel varlıkları ortaya çıkararak yaşatmayı ve geliştirmeyi amaçlar. Üyeler ve hemşeriler arası iletişim kurulmasını sağlar. Bizler inanç ve kültürümüzün öğretileriyle Türkiye sevdalısı insanlarız. Mikro milliyetçilik yapmadan ülkemizin birlik ve bütünlüğünü sonuna kadar savunuyoruz” şeklinde konuştu.

 

KÜLTÜR EVİ OLARAK KULLANMAK İSTİYİORUZ

Devamında Çakır, “Güzel şeyler yapmak, güzel şeylere vesile olmak ve insanların gönlünde yer tutmak, esas başarı budur. Yani şu gök kubbede hoş bir seda bırakabiliyorsak, her ne makam ve mevkide olursak, hangi sıfatla toplum içinde yer alıyorsak alalım hayra vesile olmak kadar güzel bir şey yoktur. Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde devam eden derneğimizin mutlaka eksikleri var. Derneğimizin kültür evi olarak kullanılmasını istiyoruz. Yapılması gereken yatırımlar var. Bu amaçla derneğimizin ve belediye başkanlarımızın bir ve beraber olarak omuz omuza vererek sosyal ve yatırım eksiklerimizin giderileceği hareket edeceğini umuyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

DESTEK OLMAYA HAZIRIM

CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Kongrenizin hayırlı olmasını diliyorum. Rizelilerin insana dokunabilecek projeler üretmesini diliyorum. Sivil toplum güçlü olursa toplum da güçlü olur. İnsana doğru bir şekilde dokunabiliyorsak insanların derdine çare bulabilecek projeler üretebiliyorsak siyaset gözetmeksizin dertlerine çare olabiliyorsak orada başarılı oluruz. Dernekler proje üretirken belediyelerden yardım almak zorunda kalıyor. Ülkemizde ayrıştırma yapmadan derneklerin, STK’ların bir yerlere dayanmadan projelerini toplumun her kesimini kucaklayacak şekilde üretmesi gerekiyor. Bana bir görev düşüyorsa seve seve destek olmaya hazırım” dedi.

 

DERNEKÇİLİK DEMEK YARDIMLAŞMA DEMEKTİR

Ardından AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, “Sivil Toplum Kurutuluşlarında zorunluluk yoktur. STK’lar gönülden toluma hizmet etmektedir. Siyasi Partiler de bir STK görevini üstelenmiştir. Bizim çalışma alanımız tüm ülkeyi temsil ediyor. Sizlerin görevi ise bulundukları şehirlerde hemşeri dayanışmasını sağlamaktır. Dernekçilik demek dayanışma, yardımlaşma demektir. Ben bu konuda hizmetlerini esirgemeyen sayın başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

ÇAKIR’IN YÖNETİMİ

Osman Çakır, Ahmet Karadağ, Ahmet Yıldırım, Ali Saroğlu, Ali Çakır, Bülent Karadağ, Bünyamin Tanta, Ekrem Kumuşoğlu, Ercan Adem Kandemir, Erkan Bakırcıoğlu, Erkan Saroğlu, Fikret Ergün, Hasan Bostan,  Hayrettin Olgun, Hüseyin Demirkol, İbrahim Karaman, İsmet Temizel, Kadir Özer, Muhammet Yılmaz, Muharrem Hicri Güneş, Murat Özkaraaslan, Mustafa Yılmaz, Nuri Sancak, Osman İsmet Demir, Ramazan Bozdağ, Resul Şan, Sedat Köse, Sefer Şan, Serdar Eren, Süleyman Çiftçi, Yasin Kara, Yaşar Fındıkçı, Yaşar İtmiş.  

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr