18 Ekim 2018 Perşembe

MMO’da Genel Kurul gerçekleştirildi

MMO’da Genel Kurul gerçekleştirildi
Güncel Yazdır

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin 13’üncü dönem Genel Kurulu İzmit Endüstri Meslek Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirildi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin 13’üncü dönem Genel Kurulu İzmit Endüstri Meslek Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Gebze, Bolu, Düzce ve Sakarya temsilcileri ile birlikte yaklaşık 7 bin üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede mevcut Başkan Ünal Özmural tüzük gereği aday olmayacağını açıklamıştı. Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi başkanlık görevi için Demokrat Makina Mühendislerinin adayı olarak Murat Kürekci belirlenmişti. Mevcut ve yeni başkan adayının konuşmaları ile gerçekleştirilen genel kurulda 2 yıllık dönem içerisinde yapılan çalışmalar hakkında üyelere bilgi verildi.

 

SEÇİM YARIN

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin 13’üncü dönem Genel Kurulu’nun ardında  yarın saat 09.00 ile 17.00 arasında İzmit Endüstri Meslek Lisesinde başkanlık seçimi gerçekleştirilecek. Seçimde yaklaşık 7 bin üye 7 yönetim kurulu ve 70 genel merkez delegesini seçecek. Odanın onur kurulu ve denetim kurulu ise genel merkezin genel kurulunda seçilecek.

 

“BÜYÜK GAYRET GÖSTERDİK”

Genel Kurulda veda konuşması gerçekleştiren Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi mevcut Başkanı Ünal Özmural “Örgütlülüğümüze ve meslektaşlarımıza yönelik tüm saldırılara, yandaş basının ve Cumhurbaşkanının tüm hedef göstermelerine rağmen bizler hiç boyun eğmeden, hiçbir üyemizin boynunu eğdirmeden mücadele etmeye devam ettik, bundan sonra devam edeceğiz. Geçtiğimiz iki yıl boyunca üyelerimize mesleki, ekonomik ve sosyal alanlarda sahip çıkma mücadelesi verdiğimiz gibi, mesleki gelişmelerin toplumsal çıkarlar için kullanılması doğrultusunda da büyük gayret gösterdik” dedi.

 

“SONSUZ TEŞEKKÜRLER”

Konuşmasına devam eden Özmural “Çalışma dönemimiz boyunca mesleki ve özel hayatlarından feragat ederek MMO Örgütlülüğünü büyütmek için gecesini gündüzüne katan şube yönetim kurulundaki arkadaşlarıma, onur ve denetleme kurullu üyelerine şube çalışanlarına ve temsilciliklerde görev alan dostlarıma işyeri temsilcilerimize omuz omuza emek harcadığımız bize destek olana odamızın örgütlü üyelerine; komisyonlarda görev alan arkadaşlarıma, panel ve sempozyum düzenleme ve yürütme kurullarında görev alan arkadaşlarıma; bizleri etkinliklerimizde yalnız bırakmayan basın emekçilerine; üniversiten ihraç edilen ancak Kocaeli’yi terk etmeyerek birikimlerini bizlerle paylaşmaya devam ederek onur mücadelesi veren KODA’nın değerli akademisyen dostlarımıza,  yönetim kurulumuz ve şahsım adına sonsuz  teşekkürler ediyorum” dedi.

 

BİRLİKTELİĞE İHTİYACIMIZ VAR

Özmural sözlerinin sonunda “MMO ve TMMOB nin eşitlikten, özgürlükten, demokrasiden, barıştan ,laiklikten  yana bağımsız bir Türkiye yaratmak adına, toplumcu mücadele çizgisini yarınlara taşıyabilmek için, kişisel ihtiraslarını ve dar grup çıkarlarını örgütümüzün  ihtiyaçlarının önüne koymadan mücadele edecek tüm ilerici, çağdaş, yurtsever meslektaşlarımızın ortak aklına, dayanışmasına ve birlikteliğine ihtiyacımız var.Genel kurul süresince  üyelerimizin bu sorumlulukla hareket edeceğine inancım tamdır” dedi.

 

“HİZMET EDİLECEKTİR”

Özmural’ın ardından konuşan MMO başkan adayı Murat Kürekci “MMO Kocaeli Şubesinin yaptıkları, yapacakları MMO Genel Merkezi ve TMMOB'nin yaptıkları, yapacaklarından kopuk olmayacaktır. Şubemiz, Odamız, ülkemizde ve kentlerimizde, emek ve demokrasi güçleriyle dünden daha fazla birlikte, yan yana, omuz omuza duracaktır. Şubemiz Odamız, kafa, kol emeği demeden emekten yana tavrını geliştirerek, görünür ve etkin hale getirecektir. Önemli, önemsiz demeden yapılacak her mesleki faaliyet ülkemizin, halkımızın çıkarına olacak bilimin, teknolojinin gelişmesine hizmet edilecektir” dedi

 

“YOĞUN BİR  DÖNEM OLACAK”

Şubemizin attığı adımlar elbette meslektaşlarımızın da lehine olacaktır” diyen Kürekci “  Meslektaşlarımızın meslek bilgisinin sürekli gelişimi için çalışılacaktır. Meslektaş dayanışmasına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Gelişen sanayi ile birlikte mesleklerimize dair eğitim programlarının yetersizliği akademi tarafından da ifade edilmektedir. Mesleğimiz çoktan multi disipliner bir hal almış ve mühendislik bilgi ömrü çok kısalmıştır. Bu durum öğrencilik sonrası meslek hayatımızdaki gelişmelerin takibi için Odalarımıza daha fazla iş yüklemeyi, eğitim yapmayı zorunlu kılmaktadır. Özetle tüm alanlarda yoğun bir faaliyet dönemi Birliğimiz, Odamız ve Şubemizi beklemektedir. Temel sorumluluğumuzun her zamankinden daha fazla güçlerimizi birleştirmek olduğu aşikardır” dedi.

 

KÜREKCİ’NİN ADAY LİSTESİ

Murat Kürekci, Emrah Aydemir, Mehmet Ali Elma, Fahri Alaoğlu, Ebru Taş Bardak, Hüseyin Çelik, Selçuk Karstarlı

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr