18 Ekim 2018 Perşembe

Altı Nokta’dan Karaosmanoğlu’na tepki

Altı Nokta’dan Karaosmanoğlu’na tepki
Güncel Yazdır

Haber

Altı Nokta Körler Derneği üyeleri, Büyükşehir Belediyesi yönetmeliğinde yer alan bir maddeye tepki gösterdiler

Altı Nokta Körler Derneği Kocaeli Şubesi üyeleri, dernek binasında düzenledikleri basın açıklamasında Büyükşehir Belediyesi yönetmeliğindeki bir maddeye yönelik tepkilerini dile getirmek için basın açıklaması düzenledi. Mali Sekreter Engin Aysu ve dernek üyelerinin de katıldığı açıklamayı okuyan Dernek Başkanı Lütfü İskeçe, söz konusu maddenin taraflar arasında huzursuzluk oluşturduğunu söyledi.

 

“HUZURSUZLUK OLUŞMAKTADIR”

Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşların tolu taşıma araçlarında ücretsiz yararlanmaları hakkında çıkartılan yönetmelikte, ‘Engelleri refakatli kart sahipleri istisnai durumlarda refakatçisi olmadan araçlara tek başına binebilir’ maddesine tepki gösteren İskeçe, “Maddede istisnanın kime göre ve hangi koşullara göre açıklanmadığından sürücüler engelli vatandaşların tek başına otobüse binmelerini bu madde hükmüne dayanarak kabul etmemekte ve taraflar arasında huzursuzluk oluşturmaktadır” dedi.

 

“SAĞLIKLI POLİTİKALAR YÜRÜT”

6 Kasım tarihinde Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na giderek şikayetlerini dile getirdiklerini söyleyen İskeçe, “Başkan kamuoyu oluşturmamızı istedi. İmza kampanyası başlattık ve bunları Büyükşehir meclisine sunacağız. Bizler tanımadığımız yerlerde refakatçiye ihtiyaç duyuyoruz. Siyasetçiler, bize bunu sorsaydı daha iyi olurdu. Yetkililer, bizlerle istişare etmeden kararlar veriyorlar. Bu sıkıntıları yaşayanlar bizleriz. Benden görüş alacaksın ki, sağlıklı politikalar yürüt” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr