18 Ekim 2018 Perşembe

Serpil Yılmaz yola devam ediyor

Serpil Yılmaz yola devam ediyor
Güncel Yazdır

Haber

AK Parti İl Kadın Kolları’nın 5. olağan kongresi bugün saat 14.00’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın katılımıyla Hasan Gemici Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongre sonunda mevcut başkan Serpil Yılmaz tek aday olduğu kongrede seçilmiş başkan oldu

AK Parti İl Kadın Kolları kongresi bugün saat 14.00’da Hasan Gemici Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Mevcut başkan Serpil Yılmaz’ın tek aday olduğu kongreye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya da katılım gösterdi. Kongreye yaklaşık 3 bin kişilik yoğun bir katılım oldu.  Kongrede 600’ü belirlenmiş, 50’si doğal olmak üzere toplam 650 delege oy kullanma hakkı bulunuyor. Kongrede 50 il yöneticisi, 24 genel merkez delegesi seçildi.

 

KONGREYE GENİŞ KATILIM

Hasan Gemici Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Ana kademe MKYK Üyesi Yasemin Atasever, yanı sıra Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Tülay Selamoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak,  AK Parti Eski İl Başkanı Mahmut Civelek, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, il yöneticileri ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Kongrede Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Emel Anar divan başkanlığı yaptı.

KATILIM (12)

 

“KUTLU YÜRÜYÜŞTE EN ÖNDE YÜRÜYORUZ”

Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, “Göreve geldiğimiz ilk günden beri siyasetimizin ana gayesi hizmettir. Bizim için asıl olan makamlarımız değil, davamızdır. Bu vatan sevdası bizde var oldukça 2023’lere, 2071’lere daha güçlü yürüyeceğimizden şüphemiz yok. Kadının toplumdaki yeri için desteklerini esirgemeyen kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımızın açtığı bu yolda yürümeye devam edeceğiz. İstikrar için bu kutlu yürüyüşte en önde yürüyoruz. Bu kutlu yürüyüşte bizde varız diyoruz. Daha çok çalışacağımızın sözünü veriyorum. Bu kutlu yolda beraber yürüyüp ıslanacağımızın sözünü veriyorum” dedi.

 

“İYİ Kİ VARSINIZ”

Yılmaz’ın ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Zekeriya Özak, “Bugün Kocaeli örnek ve model bir kent. Sadece kent merkezi değil, köylerde de büyük hizmetler yaptık 243 köyümüz önemli hizmetler aldı. Biz bu hizmetleri yaparken teşkilatımızın desteğini gördük. Tüm kademelerde güzel bir birlikteliğimiz var. Uyumlu bir çalışma içindeyiz. Kadınlarımız ailelerini ihmal ederek partimize destek veriyorlar. İyi ki varsınız. Kongremiz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

_ZAK

 

“TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ KONGRESİNİ YAPACAĞIZ”

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan kongrede yaptığı konuşmada, “6 aydır kongre süreci içerisindeyiz. Aralık ayı sonu itibariyle 36 kongremizi nihayete erdirdik. Her bir kongremiz aynı coşku, heyecan ve güzellikle geçti. Sıra artık il kongrelerine geldi. Kocaeli’nin her yere örnek olan birlik siyasetinin neticesinde bugün il kadın kollarımızın 27’sinde de il gençlik kolları kongremizi yapacağız. Biz Kocaeli olarak tüm teşkilatlarıyla her şeyi istişare eden ve bunun neticesinde de başarılı olan bir teşkilatız. 27’sindeki kongreyi Türkiye’nin en güçlü kongresi olarak yapacağız. Geçen hafta ana muhalefet 400 kişilik salonda il kongresini yaptı. Biz kadın kollarımızın kongresini 4 bin kadınla yapıyoruz. İşte AK Parti’nin farkı bu. Biz gençlerin kongresinde 30 bin katılımla yapmayı düşünüyoruz. Biz il kongremizi muhtemelen bir statta yapacağız” dedi.

CEYHAN

 

“ONLAR BİZİ KISKANIYOR”

 

Ceyhan’ın ardından kürsüye gelen ve Kocaeli milletvekilleri adına konuşan AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Kocaeli’de kongreler şenlik havasında geçiyor. Adeta demokrasi şöleninde yaşanıyor. Adeta birlik, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz artarak devam ediyor. Başka siyasi partilerde olduğu gibi koltuk kavgalarının olduğu sandalyelerin havada uçuştuğu kongrelerimiz olmuyor. Açık açık söylüyorum onlar bizi kıskanıyor” şeklinde konuştu.

 

“AK NEFERLER 2019’A HAZIR”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya kongrede yaptığı konuşmada, “AK davanın ak neferleri fedakarca çalışıyorlar. AK davanın ak kadınları davaları uğruna mesai harcıyorlar. AK kadınlar olarak iki mesai çalışıyoruz. Gece gündüz demeden dava bilinciyle çalışıyoruz. Ak kadın olmak bir taraftan bebeğini emzirirken bir taraftan kongreye katılmak demek. AK kadın olmak demek tüm mazlumların umudu olmak demektir. Sayın, Cumhurbaşkanımız her zaman gençlere ve kadınlara yol açan bir lider. Biz bu salondaki kadınlar olarak 81 ilimizde mahallelerimizde, ilçelerde teşkilatları olan 4 buçuk milyonun üzerinde üyesi olan bir teşkilat olarak Arakan’daki, Bangladeş’teki kadınların umuduyuz. En son Kudüs olayında bizim sorumluluğumuz daha da arttı. Seçimlere kısa bir süre kaldı. İnanıyorum ki sizler gece gündüz demeden çalışacaksınız. Zafer yine bizim olacak. Yeni sistemde başarı çıtasını çok çok yükselttik. Bu salon gösteriyor ki ak neferler olarak 2019’a hazırsınız” dedi.

BAKAN  (1)

 

“KOCAELİ FARKINI ORTAYA KOYUYOR”

“Sosyal yardım için 38 milyar lira ayırdık” diyen Bakan, “Önümüzde çok önemli bir dönem var. Kamuda engelli statüsünde çalışan kardeşlerimizin sayısı yüzbinlerde. 2018’de 5 bin engelli kardeşimizi istihdam edeceğiz. Engelli evde bakım desteği verdik. 500 bin aileye engelli yardımı veriliyor. 5.7 milyar lira engelli bakım desteği verdik 2017’de. Bunlar sosyal devlet olmanın gerekleri. Türkiye artık Türkiye’den çok daha büyük. Sorumluluklarımız çok daha fazla. Biz şanslıyız, çünkü liderimiz Recep Tayyip Erdoğan. Kocaeli’nin gençleri her yerde. Onlar Kocaeli’nin farkını ortaya koyuyorlar. Bu kongreyle yenilenen bir heyecanla 2019’a giderken girilmedik gönül, çalınmadık kapı bırakmayacağız” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

 

İŞTE SERPİL YILMAZ’IN YÖNETİMİ

Serpil Yılmaz, Arzu Arslan, Aslıhan Tunç, Aydan Yılmaz, Aynur Ceylan, Aynur Ercan, Aysel Demirtaş, Aysun Uysal, Aysun Yıldırım, Ayşe Adamey, Ayşe Yılmaz, Ayşegül Turan, Belgin Ergen, Binnaz Sağlam, Dirar Karaoğlu, Dilek Balcı, Elif Başyiğit, Emine Bayrak, Emine Kurt, Fatma Alyüz, Fatma Dizdar, Fatmanur Yeşildal, Füsun Çengelköy, Hamdiye Kokoş, Hülya Çiçek, Hülya Gökalp, Hülya Önen Ok, İlknur Çetinbaş, İpar Katre, Mehtap Uzun Karslı, Merve Kesici, Meryem Kanpara, Necmiye Kılıç, Nejla Timur, Nurdan Koksal, Pınar Atabay, Reyhan Balcı, Sema Peken, Semra Çiçek Karapunar, Serpil Büşra Namlı, Seval Atasever, Sevcan Kutlu Aydemir, Sümeyye Çalık, Şafak Durak, Şenay Yazar, Şükran Gül, Tenzile Bircan, Tuba Kaya, Yasemin Kulaç, Zerife Hatice Akdoğan.

 

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Serpil Yılmaz, A. Sibel Gönül, Nigar Işık, Funda Ceyhan, Şükran Aygün, Ayşe Şeker, Derya Yılmaz, Saliha Yaman, Behiye Karaosmanoğlu, Betül Yazıcı, Emine Tandoğan, Dilek Karakuş, Saime Yelken, Gülsüm Ekin, Seyhan Dönmez, Hülya Kodek, Şenay Önder, Gülay Artut, Canan Mollaoğlu, Züleyha Uslu, Günnur Bayram, Oya Tuncel, Emine Zeybek, Şengül Karagöz. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr