16 Ocak 2019 Çarşamba

Kaman'dan Diriliş Kampı açıklaması

Kaman'dan Diriliş Kampı açıklaması
Siyaset Yazdır

Haber

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun 'silahlı kamp' iddiaları üzerine gazetecilerle Diriliş Kampı'nı gezmesine ilişkin açıklamalarda bulundu

İYİ Parti İl Başkanı Dr. Serdar Kaman, Başkan Karaosmanoğlu'nun Cumali Durmuş'un 'Bahçecik'te silahlı kamp' iddialarına yönelik gazetecilere Diriliş Kampı'nı gezdirmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Kaman, Karaosmanoğlu'nun gençlik kampında gazetecileri piknik havasında gezdirerek bahse konu sorunu hafife aldığını ifade etti.

 

İFADELER ÇÜRÜTÜLMEYE ÇALIŞILMIŞTIR

İYİ Parti Genel Merkezi nezdinde ülkemizin çeşitli yerlerinde 'Silahlı eğitim verilen kamplar' olduğu ifade edilmiştir. Aynı ifadeyi ilimiz eski milletvekili İYİ Parti Disiplin Kurulu Başkanı Sayın Cumali Durmuş partimiz ilk yönetim kurulu toplantısı öncesinde yerel basın mensuplarımıza tekrar etmiş ve ilimiz yetkililerine uyarıda bulunmuştur. Bu iddiaların üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele ilçemizde bulunan ve özellikle AKP tarafından parti üyesi gençlere eğitim çalışmalarının yapıldığı gençlik kampı olarak kullanılan 'Diriliş Kampı' adındaki kuruluşta basın mensuplarına basın açıklaması yaparak bu ifadeleri çürütmeye çalışmıştır" şeklinde konuştu.

 

UYARILARI CİDDİYE ALMALILAR

İktidarın muhalefetin uyarılarını dikkate almamasından dolayı 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığını belirten Kaman, "İktidar, partimizin dikkat çektiği 'uluslararası savunma şirketi' ve 'özel harekat' gibi unvanları kullanan şirket ve sözde STK’ların legal görünümlü illegal bir yapılanma olması ihtimaline ve Türkiye’de yaşanan anormal sivil silahlanma sürecine dair uyarılarını ciddiye almalıdır. Belirtmek isteriz ki geçtiğimiz 15 yıllık AKP iktidarları döneminde, muhalefet partileri ve toplum önderleri benzer çeşitli konularda tedbir alması için iktidara uyarıda bulunmuş lakin yetkililerin hiçbir düzeltici veya önleyici faaliyet yaptığı görülmemiştir. Özellikle o gün adı 'cemaat' bugün ise iktidarın koyduğu isim ile 'FETÖ - Fethullahçı Terör Örgütü' konusunda muhalefet partilerinin ve hatta bazı kamu yöneticilerinin hiçbir uyarısı dikkate alınmamış ve 15 Temmuz hain darbe girişimi ile milletimiz karşı karşıya kalmıştır" ifadelerini kullandı.

 

SORUN HAFİFE ALINMIŞTIR

Devamında Kaman, "Ülkemizin huzur ve selameti dışında hiçbir beklentisi olmayan biz muhalefet partileri yaptığımız uyarıların ve iddiaların daha ciddiye alınmasını, arkasının ciddiyetle araştırılmasını talep etmek hakkına sahibiz. Bu konuda bir gençlik kampında gazetecileri piknik havasında gezdirmek en basit tabiri ile bahse konu sorunu hafife almaktır. Ülkemizin her açıdan İYİ’leşmeye ihtiyacı var. Türkiye’nin güzel geleceği için çalışan bir siyasi parti olarak bugünkü iktidardan beklentimiz, bu tip önem arz eden konularda daha ciddi davranılması ve konuların üzerine hassasiyetle gidilmesidir" diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu