21 Kasım 2018 Çarşamba

Taşdemir, Real AVM arazisi ile ilgili konuştu

Taşdemir, Real AVM arazisi ile ilgili konuştu
Siyaset Yazdır

CHP Büyükşehir Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, komisyona tekrar gönderilen Real AVM arazisi ile ilgili “Son yıllarda siyaset, ticaret ve rant hat safhaya ulaştı. 2 kat yükseklikleri 10 katına çıkararak kentin ortasına dinamit koyuyorlar” diyerek Başkan Karaosmanoğlu’na uyarıda bulundu

binasında düzenledikleri toplantıda komisyona yeniden gönderilen Real AVM arazisi ile ilgili açıklamalarda bulunarak Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve AK Partili meclis üyelerine uyarıda bulundular. Toplantıya İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Tahsin Tarhan da katılım sağladı.

 

KOMİSYONA YENİDEN GÖNDERİLMİŞTİ

Mecliste arazisi Haldız’ın ortak olduğu Not Gayrimenkul’e ait olan Real AVM arazisinin imar değişikliği ve kat artışı ile ilgili konu önceki gün meclis gündem maddelerinden çıkarılmıştı. Real arazinin bulunduğu alanı içeren ve imar değişikliği ile kat artışını içeren madde konunun tekrar incelenmesi için komisyona gönderilmişti.

 

KENTİN ORTASINA DİNAMİT KOYUYORLAR

Toplantıda ilk konuşan Büyükşehir Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, “Aslında biz yaklaşık 4-5 yıldır birçok konuda Karaosmanoğlu ve meclis üyelerini ranta dayalı kararlar konusunda uyardık. En son Dumankaya projesiyle ilgili uyarmıştık. Kendisi projeden vazgeçmedi. Yine Kocaeli’de ciddi anlamda plansız bir planlamayı gerçekleştirmiştir. Dün bu kentte son yıllarda siyse ticaret ve rant hat safhaya ulaştı. 2 kat yükseklikleri 10 katına çıkararak kentin ortasına dinamit koyuyorlar. Vicdanlı AKP’li arkadaşların buna dur diyeceğini umuyorum. Karaosmanoğlu, Real AVM arazisi maddesini tekrar görüşülmek üzere komisyona gönderdi. Dileriz ki yarın bu madde tarihe not düşer. Dünkü mecliste MİA projesiyle ilgili başarısız olduklarını itiraf etti. Dün kendisine soru yönelttiğimde emekli maaşıyla geçindiğini ve kimseye avukatlığını yapamayacağını belirtti” şeklinde konuştu.

 

SAVUNAMAYACAĞINI NEDEN GÜNDEME GETİRİYORSUN?

Ardından projenin teknik bilgilerini paylaşan Meclis üyesi Orhan Tanış, “1 olan Real’in emsali 2.30’a kadar yükselmektedir. Belediye neden böyle bir şey yapmaya ihtiyaç duydu? Karaosmanoğlu, ‘MİA’da tıkandık’ dedi. Parseller el değiştirdi ve arsa fiyatı yükseldi. Sayın Karaosmanoğlu, diyor ki ‘vatandaşı ben mi savunacağım’. Savunamayacağın şeyi neden gündeme getiriyorsun? Kartepe, Kabaoğlu, Kullarda vatandaş oğlumu evlendireceğim bir kat daha verin diye talepte bulunuyor. Reddediyorlar. Burada da bir eşitsizlik var. Bu teklif müteahhit kafasıyla yapılan bir teklif. Her planlamanın belli ilkeleri, kanunları var” ifadelerine yer verdi.

 

BU KENTE İHANET EDİYORLAR

Ardından söz alan Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Kocaeli’de hangi taşı kaldırsak altından rant hikayesi çıkıyor. Bu insanlar zamanında seçim dönemlerinde halkın içindeyiz biz diyerek oy alabilmek için kırk takla atıyorlar. Şimdi de biz halkın savunucusu muyuz diyebiliyorlar. Bunlar halka ihanet ediyorlar. Bizim de arkadaşlarımıza desteğimiz tamdır. Yandaş sermayeye kol kanat gerenlere karşı mücadelemiz devam ediyor. Ellerini vicdanlarına koysunlar. Daha fazla kul hakkı yemesinler, bu kente ihanet etmesinler” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM murat yıldız aday adayı konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu