21 Kasım 2018 Çarşamba

Kocaeli Devlet Hastanesi çalışanları tek ses oldu

Kocaeli Devlet Hastanesi çalışanları tek ses oldu
Güncel Yazdır

Son günlerde Kocaeli Devlet Hastanesi hakkında çıkan asılsız haberlere hastane çalışanları basın açıklaması yaparak tepki gösterdi

Yeni görünümü ve donanımıyla hasta ve hasta yakınlarının büyük beğenisini kazanan Kocaeli Devlet Hastanesi hakkında son günlerde çıkan asılsız haberlere ve bu haberleri art niyetli olarak yaptıran kişilere hastane çalışanları “Hastaneme Dokunma”, “Hastaneme Saldırma “ adı altında gerçekleştirdikleri basın açıklaması ile tepki gösterdi. Çok sayıda sağlık personelinin katılımıyla gerçekleşen basın açıklamasını Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Murat Kaynak ve klinik hemşiresi Seda Ardalı Akar birlikte yaptı.


Çıkan asılsız haberlerin toplum üzerinde kaygı ve endişe yaratabileceğini dikkat çeken Kaynak ve Akar’ın okuduğu metinde şu açıklama yapıldı.


BASIN BÜLTENİ

Son dönemlerde Hastanemiz aleyhinde “Skandal” başlıklı maksatlı, amacı tamamen siyasi-ideolojik ve sendikal çıkar hevesi olduğu apaçık belli olan iftira ve asılsız itham dolu haberleri üzüntüyle görmekte ve izlemekteyiz.


Bu asılsız ve iftira dolu haberler vatandaşımıza en kaliteli sağlık hizmeti vermeye başladığımız yeni binamıza taşınmamızla artık dayanılamaz ve kabul edilemez boyutlara ulaşmıştır. Henüz taşınmamızın 15. Günü olmasına rağmen tüm hasta yataklarının dolması, poliklinik müracaat sayısının % 35 artması, hasta ve hasta yakınlarından küçük eksikliklerimizi hoş görüp memnuniyetlerini bildirmesi bizim için asıl önemli husustur.


Ama bilinmelidir ki, biz sağlık çalışanlarının gece gündüz verdiği sağlık emeği ve hizmeti birilerinin sendikal çıkarlarıyla yok sayılamaz. Bu durum biz sağlık çalışanlarına büyük haksızlıktır. Ayrıca, bu tarz iftira dolu mesnetsiz haberler, hastalarımızı yanlış yönlendirmekte ve bizlerle karşı karşıya getirmektedir.


Hipokrat Yeminine bağlı olarak “ Önce Zarar Verme” ilkesine bağlı olarak vatanı, milleti ve sadece kamu menfaati için çalışan biz sağlık çalışanları “Hastanemize Saldırma” diyor ve bu saldırının bir an önce son bulmasını, gelişebilecek her türlü adli ve hukuki problemin takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz. Bu haberi yapan ve yaptıranları kınıyoruz.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM murat yıldız aday adayı konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu