19 Ocak 2019 Cumartesi

Bilgi Köprüsü’nde Okul Tanıtım Günü

Bilgi Köprüsü’nde Okul Tanıtım Günü
Eğitim Yazdır

Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, 13 Ocak Cumartesi günü saat 14.00'te Okul Tanıtım Günü düzenleyecek

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak No:39, KOSGEB İl Müdürlüğü’nün karşısında bulunan Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda 13 Ocak Cumartesi (yarın) saat 14.00’te “Okul Tanıtım Günü” düzenleniyor. Montessori eğitim sisteminin özelliklerinin anlatılacağı tanıtım gününe 2-6 yaş arası bütün öğrenci velileri davet edildi.

 

MONTESSORİ EĞİTİMİ ANLATILACAK

İlimizdeki ilk Montessori okulu olan Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, 2-6 yaş grubu çocuklara eğitim alanı olarak hazırlanan yaşam ortamında merak duygusunu besleyerek, bireysel becerilerine ve ilgi alanlarına, bireysel öğrenme hızına ve karakter özelliklerine uygun eğitim veriyor. Montessori, gelişimin dört temel basamağı olan zihinsel/bilişsel, psikolojik, fiziksel ve sosyal gelişimi içeriyor. Bu sayede çocuğun kendi potansiyelini fark etmesine ve bu konuda onu teşvik etmeye yardımcı oluyor. Montessori müfredatı, “Günlük Yaşam, Duyu, Matematik, Dil, Kozmik Eğitim” gibi beş bölümden oluşuyor. Okul Müdürü Evrim Sarıkaya, Montessori eğitiminin en önemli unsurlarından birisinin de özel olarak tasarlanmış materyaller olduğunu kaydetti.

 

ÖRNEK BİR MONTESSORİ OKULU NASIL OLUR?

Sarıkaya, “Materyaller doğal ve ahşap malzemelerden tercih edilerek çocukların duyularının uyarılması amaçlanmıştır. Sınıfta masa ve sandalyeler dahil bütün materyaller doğal kullanılarak, çocuklara doğaya duyarlılık ve çevre sevgisini ilk anda aşılamanın yanı sıra, malzemelerin sade, estetik, uyumlu ve ilgi çekici olması, çocuklara güzel gelecek ve çalışma yapma konusunda da motivasyon katıyor” dedi. Sarıkaya, örnek bir Montessori Okulu nasıl olur, uygulamalar nelerdir, çocukların içindeki potansiyeli nasıl ortaya çıkarmak gerekir gibi daha detaylı bilgilendirmenin 13 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’te okul binasındaki Okul Tanıtım Günü’nde yapılacağını, herkesi bu toplantıya davet ettiklerini bildirdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu