21 Ocak 2019 Pazartesi

Karaosmanoğlu: Başiskele hızla büyüyen ve yapılaşan bir ilçe

Karaosmanoğlu: Başiskele hızla büyüyen ve yapılaşan bir ilçe
Firma Rehberi Yazdır

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz Başiskele’de bulunan Site Yöneticileri, Spor Kulüpleri, Cami Dernekleri, Hemşeri Dernekleri ve Okul Aile Birlikleri Başkanlarıyla koordinasyon toplantısında konuştu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın katılımı ile gerçekleşen istişare kurulu toplantısı Başiskele Sahili Sırça Köşk’te yaklaşık 200 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

 

Site Yöneticileri, Spor Kulüpleri, Cami Dernekleri, Hemşeri Dernekleri ve Okul Aile Birlikleri Başkanlarıyla koordinasyon toplantısında ilk söz alan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “ Başiskele için kim elini taşın altına sokmuşsa buradan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Başiskele Belediyesi olarak camilerde ve mahalli derneklerde her gün yan yana gelerek toplantılar düzenliyoruz. Bu gün burada olmamız umarım bu aşinalığımızı daha da artıracaktır.”

 

Sahada yaptığımız çalışmaları en iyi gören sizlersiniz diyen Ayaz,  “eğer eksik bir şey yapmışsak bunu bizlere yine en iyi biçimde iletecek olan sizlersiniz. Bizim bütün çalışmalarımız çocuklarımız, gençlerimiz ve ülkemiz içindir. Bu yaptığımız toplantıları inşallah sürekli yapmaya gayret edeceğiz. Başiskelemiz için ne yaptıysak bu toplantılarda bunu anlatacağız ve sizlerin de görüşlerini alıp Başiskelemiz için en iyisini yapmaya çalışacağız. Yaptığımız bu toplantıların en büyük amacı daha yaşanılana bilinir bir Başiskele’dir. Başiskele’de yaptığımız işler eğer takdir ediliyorsa bu sizinle yaptığımız istişarelerdendir.” şeklinde konuştu. 

 

Koordinasyon toplantısında İbrahim Karaosmanoğlu da, “2009’da ilçe olan Başiskelemizin şuan nüfusu 90 binin üzerinde, Başiskele hızla büyüyen ve hızla yapılaşan bir ilçemizdir. Doğa güzellikleri, yaylaları ve sahillerinden tutun tarifi mümkün olmayan güzelliklere sahip bir ilçemiz var. Bu güzellikleri en iyi biçimde koruyacak olan sadece belediyeler değil, dernekler, okul aile birlikleri gibi Sivil Toplum Kuruluşları’dır.” dedi.

 

 “Kalkınma bir bütündür. Sadece devlet veya belediye eliyle olmaz. Burada derneklerimize, vakıflarımıza, kulüplerimize ve diğer sivil toplum kuruluşlarına da büyük sorumluluklar düşüyor. Devlet ve belediyeler de bu Sivil Toplum Kuruluşlarına öncülük etmeli, teşvik etmeli ve onları ödüllendirmelidir.

 

Eğer bir ülkede ne kadar çok STK ve dernek varsa bu o ülkenin gelişmiş olduğunu gösteriyor. Bakın bugün burada siz değerli dernek üyeleri ve yetkileriyle konuşuyoruz ve ülkemiz için çözümleri beraber üretiyoruz.” Dedi.

 

Toplantı akabinde tüm STK’ların soru cevaplarını sonrasında tüm katılımcılar organizasyon için Başiskele Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu