21 Ocak 2019 Pazartesi

Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu İstanbul’daydı

Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu İstanbul’daydı
Spor Yazdır

Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu (AJKDF) yönetiminden Başkan Yüksel Yılmaz ve Asbaşkan Mahmut Kıldize İstanbul’da Bayrampaşa Savunma Sanatları Spor Kulübü’nü ziyaret ettiler

Türkiye’nin en üst düzey antrenörlerini bir araya getiren Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu’nun toplantısı hasebiyle Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu (AJKDF) Başkanı Yüksel Yılmaz ve AJKDF Asbaşkanı Mahmut Kıldize İstanbul’daydılar. AJKDF Ege Bölge Temsilcisi Ediz Barış da aynı toplantı sebebiyle İstanbul’da bulunduğundan Kocaeli grubuyla beraber Bayrampaşa ilçesinde Bayrampaşa Savunma Sanatları Spor Kulübü’nü ziyaret ettiler.

 

Bayrampaşa Savunma Sanatları Spor Kulübü’nün ana branşı olan Ninbudo Aikijutsu sanatının  kurucu ustası Züber Saydan’ı (10. Dan) ziyaret ettiler. Üsküp Eldikan Karate Kulübü antrenörü Shotokan Karate Makedonya Temsilcisi ve milli sporcu Selim Dinaric (3. Dan) ile Makedonyalı milli sporcu Adem Haydaroğlu (2. Dan) da ziyarete eşlik ettiler.

 

Sijo Yüksel Yılmaz gazetemize konuyla alakalı olarak şunları söyledi: “Asbaşkanımız Mahmut beyle beraber konfederasyon toplantımız için İstanbul’a geldik. Mahmut Kıldize AJKDF’nin can damarı. Konfederasyona delegeliğini teyid ettik. Manisa Jeet Kune Do Spor Kulübü kurucu antrenörü Ediz Barış’la burada buluşup özlem giderdik. Ediz Barış JKD branşında 5. Duan kurmay asistanlarımdan. Kendisi hem JKD’nin hem de Muay Thai’ın Ege Bölge temsilciliğini yapıyor. Muay Thai’da dünya şampiyonları yetiştirmiş ve sayısız başarılara imza atmış biri. Aynı zamanda konfederasyondaki yedi delegemizden biri. İstanbul’a gelmişken Bayrampaşa Savunma Sanatları Spor Kulübü’ne misafir olduk. Konfederasyonumuza üye federasyonlardan Ninbudo Aikijutsu Federasyonu Başkanı Züber Saydan’ın misafirperverliği ve beyefendi kişiliğiyle hoşça vakit geçirdik. İki Makedonyalı karate antrenörü de ziyarete geldiler. İlginç oldu. Züber Hoca da Makedonyalı. Ediz Barış da öyle Yugoslav göçmeni bir ailenin oğlu. Ben de öyle. Fakat benim farkım dil bilmiyorum ve daha ziyade Karadeniz kültürüyle büyüdüm. Türkiye’de ve dünyada dövüş sporlarını konuştuk. Siyasetten felsefeye, dinden ekonomiye her şeyi konuştuk. Ülkücü olmakla birlikte Cumhurbaşkanımızı müthiş seviyor; fakat geriye kalanları beğenmiyor ve onu yalnız görüyor. Tam bir Türkiye sevdalısı, vatan aşığı. Kısacası hoş bir muhabbet oldu. Bayrampaşa Savunma Sanatları Spor Kulübü rengârenk hoş bir okula sahip. Züber Hoca’nın diplomaları adeta kâğıt duvar oluşturmuş. Bende o kadar sertifika yok. Öğrenci kapasitesi çok iyi. Öğrencilerini sadece bedensel olarak değil manen de eğitiyor. Kendilerine nazik davetleri için federasyonum adına teşekkür ediyorum.”

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu