21 Ocak 2019 Pazartesi

Kongre sonrası Sarıbay'dan ilk değerlendirme

Kongre sonrası Sarıbay'dan ilk değerlendirme
Siyaset Yazdır

Haber

İl Kongresi'nde rakibi Bekir Yurdagül'e fark atan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, gazetemize yaptığı ilk değerlendirmesinde "Çarşaf da olsa blok da olsa ben kazanacağım demiştim" dedi

CHP 36'ncı Olağan İl Kongresi önceki gün Sabancı Kültür Merkezi'nde çekişmeli bir şekilde gerçekleşti. Çarşaf liste blok liste tartışmasının ardından daha çok blok listeye sıcak bakan mevcut İl Başkanı Cengiz Sarıbay, 566 delegenin 386'sının oyunu alarak 5'inci dönemine girmiş oldu. Çarşaf listeyi savunan rakibi Bekir Yurdagül ise 170 oyda kaldı. Kongrede 10 oy da geçersiz sayıldı. İl Başkanı Cengiz Sarıbay, kongre sonrası ilk değerlendirmesini gazetemize yaptı.

 

KİMSENİN BURNU KANAMADI

Önceki gün kongrede kongrenin Türkiye'ye örnek olacağını belirten İl Başkanı Sarıbay, kongrenin yine de örnek olduğunu ifade ederek "386 oy aldık. 566 delegenin neredeyse yüzde 70'e yakını. Çarşaf liste blok liste tartışması hoş olmadı elbette. Ama yine de kimsenin burnu kanamadı, küfürler havada uçuşmadı. Tek tek oylama yapıldı. Çarşaf da olsa blok da olsa ben kazanacağım demiştim" dedi

 

ÇİZİKLERLE BİR YERE VARAMAYIZ

Yeni yönetimini değerlendiren Sarıbay, "Yönetimimizden en az 15 kişi değişti. Yeni bir kadro, genç bir kadro. İlk toplantımızı da mazbatayı aldıktan hemen sonra yapacağız" şeklinde konuştu. Çizik yiyenlerle ilgili konuşan Sarıbay, "Çizikleri hiçbir zaman tasvip etmiyorum. O da bir hak tabi ki ama çiziklerle falan bu partiyi bir yere götüremeyiz. Bu partiyi biz bütünleştireceğiz. Sosyal medya tartışmalarını bırakacağız. Bundan sonra hoşgörü yok. Biz bir aileyiz ve bazı şeylerin içimizde kalması lazım" ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu