16 Ocak 2019 Çarşamba

Kaman, il yönetimini tanıttı

Kaman, il yönetimini tanıttı
Siyaset Yazdır

Haber

Geçtiğimiz hafta il yönetim listesini Ankara Genel Merkezi’nde onaylatan İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, il yönetimi ve il disiplin kurulu üyelerini Yuvam Akarca girişinde bulunan Hoşgör Pastanesi’nde düzenlediği toplantıda kamuoyuna tanıttı

“Bırakın o koltukları, geliyor İYİ’ler”

İzmit Gündoğdulu Meral Akşener tarafından 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti, illerde de teşkilatlanmalarını yavaş yavaş tamamlıyor. İYİ Parti Kocaeli’de ise başkanlığa getirilen Serdar Kaman, il yönetimi ve ilçe teşkilatlanmalarını yoğun çalışmaları sonucunda tamamladı. Geçtiğimiz hafta 9 ilçenin listesi ile birlikte il yönetim listesini Ankara Genel Merkezi’ne giderek onaylatan Kaman, dün Yuvam Akarca girişinde bulunan Hoşgör Pastanesi’nde 71 il yönetim kurulu üyesi ve 9 il disiplin kurulu üyesini kamuoyuna tanıttı. Tanıtım toplantısına İl Başkanı Serdar Kaman başta olmak üzere Genel Merkez Kurucular Kurulu ve Disiplin Kurulu Üyeleri Ruhittin Sönmez ve Cumali Durmuş da yer aldı. Toplantıda konuşan İl Bşakanı Kaman, bu süreçte bazı sıkıntılar yaşadıklarını ifade ederken “Bu nasıl bir korku imparatorluğudur. Daha önce teşkilat binasının kirasını şimdi veremeyenler altındaki abrayı beğenmiyorlar. Bırakın bu koltukları, açın Türkiye’nin önünü. Geliyor İYİ’ler.  Bizler sağdan da soldan da geldik” dedi.

 

12 OCAK’TA KURULUŞUMUZ TAMAMLANACAK

Toplantıda konuşan İl Başkanı Serdar Kaman, “Şahsıma yaklaşık bir ay önce kurucu il başkanı olma görevi verildi. Çok kısa sürede il yönetimini oluşturduk. Tüm ilçe başkanlarını belirlemiş bulunuyoruz. 9 ilçemizde yönetim kurulu belirlenmiştir. YSK’ya da bildirilmiştir. Derince Çayırova ve Dilovası da önümüzdeki hafta yönetim kurulu listelerini belirleyip YSK’ya verilecektir. 12 Ocak 2018 tarihinde kuruluşumuz tamamlanacaktır. 13-14 Ocak’ta bir tanıtım toplantımızı yapacağız. Bir tören şeklinde kentimize tüm üyelerimizi tanıtacağız. Aksilik olmazsa Genel Başkanımız Meral Akşener’in katılımıyla 3 Şubat’ta il binamızı törenle açacağız. Şubat ayı içerisinde diğer ilçe binalarımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 3 ay sonra da kongreler düzenleyip arkadaşlarımızı seçici başkan olarak göreve getireceğiz” şeklinde konuştu.

 

ŞİMDİ ALTLARINDAKİ ARABAYI BEĞENMİYORLAR

Bu süreçte bazı sıkıntıların da olduğunu belirten Kaman, “İçimizde bazı sıkıntılar olmadı mı tabi ki oldu. Yüzlerce başvuru geldi. Herkese yer verme imkanımız olmadı. Gönül koyan arkadaşlarımız oldu. Ama bu bir bayrak yarışıdır dedik kendilerine. Zamanı geldiğinde ben de görevi başkasına teslim edeceğim. Bizim en çok canımızı sıkan, dışarıdan gelen ‘Bu partiye katılmayın, bunlar FETÖ’cü’ şeklinde telefonlar geldi. Biz bunlara aldırmadık. Yer kiralamak istedik, endişelendiler. Yer vermek istemediler. Aramıza katmak istediğimizi iş adamları ‘Gönlümüz sizinle, oyumuz sizinle, ama çoluğumuz çocuğumuz var endişe duyuyoruz’ diyerek katılmadılar. Bizimle aynı karede fotoğraf çektirmek istemediler. Bu nasıl bir korku imparatorluğudur. Daha önce teşkilat binasının kirasını şimdi veremeyenler altındaki abrayı beğenmiyorlar” dedi.

 

BIRAKIN BU KOLTUKLARI

Devamında diğer partilere seslenen Kaman, “Bırakın bu koltukları, açın Türkiye’nin önünü. Geliyor İYİ’ler.  Sağdan da soldan da geldik. Alnı ak ruhu pak Meral Akşener’in önderliğinde iyi bir ekip olarak geldik. Bu kadro ülkenin zenginliklerinin hakça adilce paylaşıldığı bir düzen vaat ediyor. Önümüzde bir süre. Var. 15 ay kadar sonra bir seçim sürecine gireceğiz. Hepinizden beklediğim 7-24 telefonlarınızı açık tutmanız her an seçim varmış gibi çalışacağız. Hepinizi tekrara sevgiyle saygıyla selamlıyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.

 

SÖYLENMEK YETMEZDİ, SÖYLEMEK LAZIMDI

Ardından Disiplin Kurulu Üyesi Ruhittin Sönmez, “2017’de iki önemli olay yaşadık. Birincisi anayasa değişikliklerinin gerçekleştiği referandum. Sonuçları şaibeli de olsa parlamenter sisteme veda etti. dünyada da eşi benzeri olmayan bir sisteme doğru yol alıyoruz. İki madde yürürlüğe girdi. Erdoğan AK Parti’nin genel Başkanı oldu. YSK’nın yapısı değişti, oranın tamamı bizzat Erdoğan tarafından belirlenen isimlerden oluşturuldu. Türkiye 15 senedir aynı parti tarafından yönetiliyor. Bu partinin arkasından gelen partiler maalesef iktidar adayı olarak görülmedikleri için iktidar alternatifsizliği çok konuşuldu. Türkiye yoğun bir propagandanın altında. Türkiye çok yoruldu. Bir çaresizlik içerisinde. Bu durumdan çıkış için bir şeyler yapmak lazımdı. Söylenmek yetmezdi, söylemek lazımdı. Bunun  için de bir siyasi partide toplanmak gerekiyordu. Meral Akşener ve arkadaşları merkez parti olarak İYİ Parti’yi kurmuşlardır. Türkiye, İYİ Parti’yi bir umut olarak görmüştür” ifadelerine yer verdi.

 

AYNI KAMPLARDAN BAHÇECİK’TE VAR

Ardından Disiplin Kurulu Üyesi Cumali Durmuş ise, “Bizim mücadelemiz bir demokratik, hak ve hukuk mücadelesi. Siyaset normalleşmeli. Türkiye algılanan şekliyle ceberut bir devlet bir yönetim astığı astık kestiği kestik bir başkan fotoğrafı gösteriyor. Ülkemiz bir 3. dünya ülkesi konumuna düşürülmüştür. Türkiye zor şartlardan geçiyor. Uluslar arası göç çevreleri Türkiye’yi yok etmeye çalışıyor. Sayın Cumhurbaşkanının söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. Jeopolitiği yüzünden ortadan kaldırılmaya çalışılan bir devlet. Yeni bir parti kuruldu diye Atatürk’ü sevmeye çalışmayın, gönülden sevin Atatürk’ü” Siyaset simsarlarının ciddi bir baskısı oluştu. Bu parti, Genel Başkandan en aşağıdaki mahalle temsilcisine kadar helal lokma yemek isteyenlerin, çocukların partisi olacak. Siz onlardan uzak durun dedim. Asla kimseye fırsat vermeyin. Kaprisin partisi olmayacak. Genç siyasete damga vuracağınızı umuyorum. Kenti yönetenler, kentle uğraşmak yerine hala ceplerini dolduruyorlar. Şimdi kamplarda silah barındırıyorlar. Aynı kamplardan Bahçecik’te de var. Kapıdan içeri giremezdiniz. Bizim hedefimiz özgürce bu ülkeyi yaşatmak” sözlerine yer verdi. Durmuş, “Hanımefendi milletvekili değil, cumhurbaşkanı olacak. Bize düşen Akşener’i cumhurbaşkanı yapmak ve mutlu yaşamak” dedi.

 

İŞTE İL YÖNETİMİ

Serdar Kaman, Adil Gülez, Ahmet Elgür, Ahmet Yeşil, Ali Davru, Ali Ekşi, Ali Karaca, Ali Yılmaz, Ayhan Kedikli, Aziz İnci, Baha Yavuz, Huriye Banu Canayakın, Bilgi Bekil, Burak Örçen, Cemil Uslu, Çağlar Özer, Dicle Akın, Duha Topkaya, Elmas Kayhan, Ercan Sarıkaya, Erdal Baykara, Ersin Özyılmaz, Ersin Soykan, Fatih Kürşat Demir, Fatma Ebru Bağdat, Fuat Berna, Güzel Aşkın, Alpaslan Atalı, Hatem Soysal, Hayati Temügen, Hüseyin Çıldır, İbrahim Şahin, İdris Türkten, İsmail Eroğlu, Mustafa Gülbin, Mükerrem Ocakoğlu, Neslihan Hilal, Cantimur Kara, Neslihan Zorlu, Neşe Kıldıran, Nezir Yakar, Nuray Savcı Güçlü, Orhan Çakar, Orhan Kılınçsoy, Özkan Avcı, Raşit Pulat, Renan Argün Kıran, Reyhan Gökbayrak, Rıza Güven Usta, Ruhan Tekcan, Salih Burak Çerekci, Selçukhan Köse, Selin Coştur Eroğlu, Selman Gürpınar, Şükrü Topallar, Tamer Ahmet Üçal, Tuğba Kavşut, Turgut Karagöz, Tülay Çivi, Veli Başkurt, Yaşar Kardaş,  Zeyyat Şenol, Kaan Dilmen, İsmail Kaya, Kemal Öncü, Kemal Şeker, Medet Polat, Mehmet Sinan Minareci, Mehmet Şeref Uzunal, Meral Uçarı, Murat Atar, Murat Dinçer, Melik Fırat Taşer.

 

İL DİSİPLİN KURULU
Ahmet Metin, Alper Mevlüt Ceylan, Ayşegül Babacan, Çimen Çakım, Emine Şimşek, Muhammet Komut, Mustafa Ağı, Recep Akbaba, Resul Patan.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu