14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

Kadınlar için kurs protokolü

Kadınlar için kurs protokolü
Güncel Yazdır

Haber

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında kadınlara kurs verilmesi yönünde iş birliği protokolü imzalandı

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında kadınlara kurs verilmesi yönünde iş birliği protokolü imzalandı. İş Kur Müdürlüğü'nde gerçekleşen protokol imza törenine İş Kur Müdürü Ulvi Yılmaz ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Gündüzlü Bakım Merkezi Müdürü Ali Rıza Mollaosmanoğlu katılım sağladı. İki taraf arasında imzalanan protokol kapsamında kadınlara yönelik olarak çeşitli mesleklerde meslek edindirme kursları açılarak, engelli ve engelli ise öncelik tanınacak. 16 yaş ve üzeri bireylerin faydalanabileceği proje kapsamında kursiyerlere günlük 25 TL cep harçlığı verilecek. Kuruma gelen talepler doğrultusunda ise yeni kurslar açılabilecek.

 

GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ VERİLECEK

Herhangi bir mesleği olmayan, bir mesleği olmakla birlikte mesleğinde iş bulamayan veya mesleğinde yeterli deneyime sahip olmayan kayıtlı işsizlerin, niteliklerini geliştirerek istihdam edilebilirliklerini artırmak. Bu amaçla meslek edindirme, değiştirme, geliştirme eğitimleri düzenlemek.

 

VERİLEN EĞİTİMLER

İl Müdürlüğü ve Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği 2016 yılından itibaren: Bilgisayar İşletmeni, Düz Dikiş Makineci, Pasta Yapım ve Sunum Elemanı, Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri olmak üzere bugüne kadar 420 kişiye eğitim verildi. Kocaeli Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinin derslikleri kullanılan eğitim programı kapsamında, İŞKUR tarafında ise kursiyerlere kursiyer zaruri gideri ve Genel sağlık sigortası primlerinin ise ödemesi yapıldı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu