12 Aralık 2018 Çarşamba
Öztekin Kaşukci

KEV ARAZİSİ'ne Konut yapılmayacak

KEV ARAZİSİ'ne Konut yapılmayacak
Güncel Yazdır

Haber

KEV arsasının Kocaelispor borçlarına karşılık spor alanından çıkarılarak imar değişikliği sonrası konut alanına dönüştürülmesi beklenirken Büyükşehir Belediyesi karar değiştirdi. KEV arsasına konut yapılmayacağı, gençlerin ve bölge halkının hizmetine açılacağı öğrenildi

KONUT YAPILMAYACAK

Derince Yenişehir’deki KEV tesislerinin bulunduğu yaklaşık 50 dönüm arsanın yapılacak imar değişikliği sonrası konut yapmak koşulu ile Büyükşehir Belediyesi Kent Konut tarafından 15 milyon 100 bin lira karşılığı alınmıştı. Arsa üzerinde konut yapımı ile ilgili çalışma yapılırken sürpriz bir kararla imar değişikliği yapılmayacağı ve konut yapımından vazgeçildiği öğrenildi.

 

TARTIŞMALARA NOKTA

KEV tesisleri arsasının satıldığı günlerde, imar değişikliğinin ardından konut yapılacağı tartışılmaya başlamıştı. Kent Konut imar değişikliği sonrası bin konut yapmaya hazırlanırken belediye başkanlığı milletvekilliği yapan, inşaatçılığa soyunan Sefa Sirmen 50 dönüm arsa üzerinde 3 bin konut yapılacağını iddia etmişti. Alınan son karar sonrası tartışmalara son nokta konmuş oldu.

 

HALKA AÇILACAK

Kocaelispor’un kurumlara olan 50 milyon liralık borcuna karşılık ihaleye çıkarılan ve Kent Konut tarafından satın alınan KEV arsası üzerine konut yapılmayacak kararının alınmasının ardından tesislerin ne olacağı merak edilmeye başladı. Büyükşehir belediyesi yetkilileri tesislerin elden geçirilerek gençler başta olmak üzere bölge halkının kullanımına açılacağını ifade etti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu