10 Aralık 2018 Pazartesi

Ellibeş: Hepimize büyük görevler düşüyor

Ellibeş: Hepimize büyük görevler düşüyor
Güncel Yazdır

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Veremle Savaş Eğitimi Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı

Her hastalıkta olduğu gibi verem hastalığında da erken teşhis ve doğru tedavinin büyük önem taşıdığını, bundan dolayı da vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmaları gerektiğini ifade eden Başkan Ellibeş, “İnsan sağlığı açısından tehlikeli hastalıkların başında verem hastalığı gelmektedir. Bulaşıcı bir hastalık olan verem ile savaşta en büyük silah aşılardır. Günümüzde dikkat edilmediği ve önlemi alınmadığı takdirde ciddi anlamda tehlike arz eden verem hastalığına karşı mutlaka gerekli aşılar yapılmalıdır.

 

"EN YAKIN SAĞLIK KURULUŞUNA GİTMELİYİZ"

Ülkemizde geçmişten bu yana verem hastalığı ile mücadelede önemli başarılar kazanılmıştır. Tedavisi mümkün olmasına ve ülkemizde birçok verem savaş dispanseri bulunmasına rağmen hasta bireylerin tedavi aşamasında gerekli özeni göstermemesi yüzünden maalesef binlerce vatandaşımız bu sinsi hastalık yüzünden hayatını kaybetmektedir. Bu hastalıkla mücadele için hepimizin üzerine büyük görevler düşmektedir. Öncelikle bu hastalığın belirtisini gördüğümüz anda bir an önce verem savaş dispanserine veya en yakın sağlık kuruluşuna gitmeliyiz” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu