12 Aralık 2018 Çarşamba
Öztekin Kaşukci

Serpil Yılmaz’la yola devam

Serpil Yılmaz’la yola devam
Siyaset Yazdır

AK Parti İl Kadın Kolları kongresinde mevcut Başkan Serpil Yılmaz genel merkezin desteğiyle aday olduğunu açıkladı. AK Kadınların kongresi 13 Ocak’ta Hasan Gemici Spor Salonu’nda saat 14.00’da gerçekleştirilecek

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz 13 Ocak’ta gerçekleştirilecek olan il kadın kolları kongresine ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. İl binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve ilçe kadın kolları başkanları da katılım gösterdi. AK Kadınların kongresi 13 Ocak tarihinde Hasan Gemici Spor Salonu’nda saat 14.00’da yapılacak. 600 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongre sonucunda 50 kişilik yönetim kurulu oluşacak.

 

KONGRE SÜRECİMİZİ TAMAMLADIK

Ceyhan basın açıklamasında gerçekleştirdiği konuşmasında, “İlçe kongre sürecimizi tamamladık. Toplam 36 kongreyi en ufak bir sıkıntıya mahal vermeden planladığımız gibi hayata geçirdik. Programımız ufak tefek konular hariç problemsiz olarak sona erdi. Bizler 3 ana kademe olarak 3 il kongremizin planlamasını değerlendirdik. Kadın ve gençlik kollarımızın kongresini il kongresini beklemeden yapmaya karar verdik. Büyükşehir olan illerin ana kademe kongreleri şubat ayının ikinci yarısı ve mart ayı içerisinde yapılacak. Kocaeli kongreye hazır” dedi.

 

“KONGREYE HAZIRIZ”

“Genel başkanımız bir hafta sonra kongre yapıyor dese hazırız” diyen Ceyhan sözlerini, “ Kadın kollarımızın il kongresini 13 Ocak’ta icra edeceğiz. İl gençlik kolları kongremizi de 27 Ocak’ta icra edeceğiz. Serpil hanımla bir buçuk yıldır çalışıyoruz. Kadın kollarımızın azmini yükselttiğini gördük. Kendileriyle devam hususunda en ufak bir sıkıntı duymadık. Serpil hanım istişareler neticesinde önümüzdeki süreçte de kaldığı yerden göreve devam edecek. Büyükşehirler arasında il kadın kolları kongresini yapan ilk il olacağız” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

“SİYASETİN AMACI HİZMETTİR”

Ceyhan’ın ardından söz alan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, “AK Parti davasının bir neferi olmak gururdur. Teşkilat çalışmaları denince Türkiye’ye damga vurmuş bir çıta göz önüne alındığında görevimizin zorluğu ortaya çıkmaktadır. Siyasetin ana amacı millete hizmettir. Bizler çalışmalarımız başlamışken birileri vatana ihanet etmek için çaba sarf ediyormuş. Göreve yeni başlamışken darbe girişimine şahit olduk. 29 gün boyunca demokrasi nöbetlerinde alanı terk etmedik. Tüm kadrolarımızla sahada çalışmalarımızı yaptık. 21 Eylül’de Kartepe’de kongrelerimize başlayıp 29 Aralık’ta Gebze’de tamamladık” dedi.

 

DURMAK YOK YOLA DEVAM

“Kadının karar alma mekanizmasında daha fazla yer almasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız” diyen Serpil Yılmaz sözlerini, “Bugün göreve gelmemizin üzerinden 633 gün geçmiş. Kolay bir süreç değildi bizim için. 13 Ocak’ta il kadın kolları kongremizi yapacağız. Genel merkezimizin teveccühüyle tekrar il kadın kolları başkanlığına aday gösterildim. Hasan Gemici Spor Salonu’nda kongremizi yapacağız. Tüm STK temsilcileri ve kadınlarımızı kongremizdeki coşkuyu paylaşmak için davet ediyorum. Durmak yok, yola devam” ifadeleriyle sonlandırdı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu