12 Aralık 2018 Çarşamba
Öztekin Kaşukci

Kızıldağ yılın son seminerini Başiskele’de verdi

Kızıldağ yılın son seminerini Başiskele’de verdi
Güncel Yazdır

Şimdiye kadar birçok kuruluşa konferans ve seminer vermiş olan, uluslararası danışman, eğitimci, koç ve yazar Dr. Şaban Kızıldağ’ın “Mazeret Yok” gösterilerinde, iş hayatında ve özel yaşamda karşılaşılan engellerin nasıl fırsata dönüştürüleceği konusu eğlenceli bir şekilde işleniyor

Şimdiye kadar birçok kuruluşa konferans ve seminer vermiş olan, uluslararası danışman, eğitimci, koç ve yazar Dr. Şaban Kızıldağ’ın “Mazeret Yok” gösterilerinde, iş hayatında ve özel yaşamda karşılaşılan engellerin nasıl fırsata dönüştürüleceği konusu eğlenceli bir şekilde işleniyor.

 

YENİ BAKIŞ AÇILARI KAZANDIRIYOR

Mazeret üretme alışkanlıklarından kurtulmak, başarılı bir geleceğe doğru adım atmak, kariyerine şekil vermek ve hayata karşı yeni bakış açıları kazanmak isteyenlere yönelik düzenlenen söyleşide farklı meslek ve yaşamlardan ilginç örnekler sunuluyor.

 

HİKAYELER AKTARILIYOR

 Dr. Şaban Kızıldağ, kendine has anlatım üslubu ile gerçek hayattan alınmış, birbirinden değerli çok sayıda öyküyü sahneye taşıyor. 2017 yılının son seminerini yılbaşı gecesinde Başiskele’de veren Dr. Şaban Kızıldağ Yeniköy Kültür Merkezi Ahmet Özel Çok Amaçlı Tiyatro Salonu'nda Girişimcilik Kültüründe Kadın Bakışı ve Hz. Hatice" başlıklı konuyu işledi.

 

ROL MODEL : hz. AYŞE

İslam'ı ilk kabul eden, peygamberimizin eşi ve Müslümanların annesi olan Hz. Hatice'nin, İslam dünyasında çok üzerinde konuşulmadığını söyledi. Dr. Şaban Kızıldağ Hz. Hatice rol model "Hz. Hatice validemizin kervan sahibi, ticaret insanı olduğuna işaret eden Kızıldağ, "Dış ticaret yapıyor. Kervanlarının sorumlusu olarak Hz. Muhammed ile çalışıyor.   Hira Dağı'nda vahiy geldiğinde, sıkıntıları birlikte göğüslüyor. Mekke'de, o dönemin Arap coğrafyasında, girişimci, ticaretin içerisinde olan, büyük bir filoyu yöneten insan olarak rol model. Hem iyi bir eş, iyi, güvenilir bir sırdaş hem de bir iş kadını." diye konuştu.

 

BU DAVRANIŞLAR İYİ OKUNMALI

Kızıldağ İslam'ın kadın kahramanlarının sadece cennetlik olmadıklarını, mübarek analarının bu dünyayı da cennete çevirdiklerinin çok iyi okunması ve öğrenilmesi gerektiğini belirterek, "Cennet annelerimizin ayakları altında. Dünyamızı cennet yapacak olanlar da yine kadınlarımızdır." dedi. Program sonunda Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz Prof. Dr. Şaban Kızıldağ’a teşekkür çiçeği takdim etti.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu