11 Aralık 2018 Salı

“O masayı yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecek”

“O masayı yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecek”
Siyaset Yazdır

Haber

CHP İl Başkan Adayı Bekir Yurdagül’e il başkanları toplantısına yönelik sözlerine yanıt veren Ünlü, “Bu masa büyümeye devam edecektir. Kimsenin yıkmaya gücü yetmeyecektir” dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Ünlü, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Öncelikle tüm vatandaşların yeni yılını kutlayan Ünlü, devamında parti çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini belirtti. CHP İl Başkan Adayı Bekir Yurdagül’ün adaylığını açıkladığı sırada “Ben o masayı yıkmaya geliyorum” cümlesine tepki gösteren Ünlü, “Bir siyasi partinin il başkan adayının, aynı zamanda eski milletvekilinin ‘Ben masayı yıkmaya geliyorum’ söylemi siyasi zihniyetin ne kadar yanlış olduğunu gösterir. Bu masa Yenikapı ruhunun Çanakkale ruhunun olduğu masadır. Bu masa büyümeye devam edecektir. Kimsenin yıkmaya gücü yetmeyecektir” dedi.

 

BAHÇELİ İMZALI ROZET YAPTIRDI

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin imzasının rozetini yaptıran Ünlü, toplantıya rozeti takarak katıldı. Ünlü, Bahçeli’ye de aynı rozetten yaptıracağını ve önümüzdeki günlerde ailesiyle birlikte Bahçeli’ye ziyareti sırasında rozeti hediye edeceğini belirtti.

 

BİN 200 SAHA PROGRAMI YAPTIK

Açıklamasında Ünlü, “2018 yılının ilk basın toplantısı. Hepinizin yeni yılının kutluyorum. 2018 herkesin dileği barışın mutluluğun sevincin yılı olur. Beraber sevindiğimiz olayların yılı olur inşallah. MHP Kocaeli il teşkilatları olarak söylediğimiz vizyona uymak anlamında 2018 yılında 2017 yılından çok daha çok çalışan bir MHP olacaktır. 1200 tane saha programı yapmış, 400’e yakın muhtarla buluşmuş bir parti” dedi.

 

İSTİŞARE TOPLANTILARI 9-31 OCAK’TA

Devamında parti programlarını açıklayan Ünlü, “Yarın Kartepe bölgemizdeki OSB’ler ziyaret edilecektir. 11 Ocak Gebze’de davaya adanmış bir ömür programıyla 100 e yakın arkadaşlarımızın plaketle ödüllendirileceği bir program olacak. Mahalle teşkilat programlarına devam edecektir. 9-31 Ocak’ta istişare toplantılarımız olacak. Sandık görevlilerimiz, mahalle başkanlarımız, sandık birim başkanlarımızın, konuştuğu, ilçe ve il başkanının değerlendirdiği toplantılarımız olacak” şeklinde konuştu.

 

O ŞOFÖRÜ TEBRİK EDİYORUZ

Devletin problemlerinin de olduğunu belirten Ünlü, “Bugün Türkiye Cumhuriyeti bir İran Devleti değilse ülkeyi yönetenlere teşekkür etmek durumundayız. Ülkemizde güzel şeyler de oluyor. Hayrettin şahin, dilini yutmuş olan Ömer Asaf bebeğe tıbbi müdahale yapmış bir şoförümüz. Hayrettin Şahin’i de tebrik ediyoruz. Türkiye, 2018’de böyle iyi insanların olduğu bir ülke olsun” ifadelerine yer verdi.

 

DEVLET ASGARİ ÜCRETLİLERİ DESTEKLEYECEKTİR

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ünlü, “Asgari ücret bugün 1603 TL olarak açıklandı. Yeterli mi değil. Ama sabır ve devlete güvenmek esastır. Zorlu süreçten geçen devletim bu ücreti vermiş, farklı yardım kampanyaları ile devlet asgari ücretle çalışanları da destekleyecektir diye düşünüyorum” sözlerini kullandı.

 

YURDAGÜL’E YÜKLENDİ

CHP İl Başkan Adayı Bekir Yurdagül’ün il başkanları toplantıları için “O masayı yıkmaya geliyoruz” şeklindeki sözlerine yönelik “Bugün sadece Kocaeli’de uygulanan il başkanlarının toplandığı bir masa var. Tabi bu masada gözü olan, bu masayı yıkmaya çalışanlar var. Bir siyasi partinin il başkan adayının, aynı zamanda eski milletvekilinin ‘Ben masayı yıkmaya geliyorum’ söylemi siyasi zihniyetin ne kadar yanlış olduğunu gösterir. Bu masa Yenikapı ruhunun Çanakkale ruhunun olduğu masadır. Bu masa büyümeye devam edecektir. Kimsenin yıkmaya gücü yetmeyecektir. Başka masa isteyenler odundan, orman ürünlerinden masalar var. Bugün o masada bir ruh var. Bu masaya yarın öbür gün yerel yöneticilerin, sivil toplum örgütlerinin de görüş beyan edeceği bir masadır” ifadelerine yer verdi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu