17 Aralık 2018 Pazartesi
Öztekin Kaşukci

Ceyhan kongre tarihlerini açıkladı

Ceyhan kongre tarihlerini açıkladı
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “13 Ocak’ta İl Kadın Kolları Kongremizi Hasan Gemici Spor Salonu’nda 14.00’da, İl gençlik kolları kongremizi de 27 Ocak’ta yapacağız. İl gençlik kollarımızın kongresinin yapılacağı yer Cumhurbaşkanımızın gelişine göre belirlenecek” dedi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında kent ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ceyhan basın açıklamasında taşeron konusuna değinerek , “Taşeron işçi düzenlemesi konusu halloldu. Bu konu milletimize 2015 seçimlerinden en önemli vaatlerimizden biriydi. Emeği geçen herkese şükranlarımı ifade ediyorum. 1 milyonu geçkin taşeronda çalışan insan vardı. Bunu çözmek AK Parti hükümetine nasip oldu. Bunun gururunu yaşıyoruz. Taşeron sözleşmesi artık kamu ve belediyeler yapmayacak. Taşerondaki arkadaşlarımız istihdam edilecek. 1 milyon kadar kardeşimiz hangi partili olduğuna, hangi belediyede çalıştığına bakılmadan formül ortaya konmuş oldu. Bizim için konu nihayete ermiştir” dedi.

 

ASGARİ ÜCRET KONUSU

“Asgari ücret konusunda yine ana muhalefet desteksiz sallamaya başladı” diyen Ceyhan, “CHP iktidar olana kadar asgari ücret 20 bin lirayı geçer. 2015 sürecinde 1300 liralık bir güncelleme olmuştu. Bugün de yüzde 14 oranında bir artış oldu. 1603 lira alıyor bir asgari ücretli. Türkiye büyüdükçe tüm kesimlerin alacağı payda büyüyecektir. İleride asgari ücret anlamında pozitif adımlar atılacaktır. Bu konular konuşulurken Türkiye’nin mevcut durumunu da görmek lazım” şeklinde konuştu.

 

“BEYANNAMELER YÜZDE 80-90 TAMAM”

“Teşkilat çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Ceyhan, “Dur durak bilmeden teşkilat olarak gayret ediyoruz. Tüm teşkilat mensuplarımıza şükranlarımı iletiyorum. Kartepe, Karamürsel, Gölcük, Gebze ve Çayırova’nın beyanname toplantılarını yaptık. Bahsettiğimiz toplantılar önemli toplantılardır. Vekillerimizin ve bakan beyin programlarına göre planlıyoruz bu toplantıları. Kalan 7 ilçemizi Ocak ayı sonuna kadar bitireceğiz. Belediyelerin beyannamelerinde gelinen noktaları görüyoruz. Milletimizin huzuruna yapılmamış bir yatırım kalmasın istiyoruz. Bunu yaptığımız için birçok sıkıntıyı aşıyoruz. Yapılmış olan projelere baktığımızda yüzde 80-90’lara ulaşılmış. Bu bizim için gurur vesilesidir” ifadelerini kullandı.

 

TARİHLERİ AÇIKLADI

Ceyhan sözlerinin devamında, “Yerel danışma meclislerimizi de yapıyoruz. Kartepe, Karamürsel ve Gölcük’te bu toplantılarımızı hayata geçirdik. Ocak ayında 8-9 yerel danışma meclisimizi yapacağız. İstişare kurullarımızla bir araya geliyoruz. Amacımız teşkilatımıza hizmet etmiş arkadaşlarımızla bir araya gelmek. Şu ana kadar iki tanesini yaptık. Şubat ayında da bu toplantıları tamamlamak istiyoruz. Bu ay içerisinde il kadın ve il gençlik kollarımızın kongresini il ana kademe kongresinden önce yapma kararı aldık. 13 Ocak’ta İl Kadın Kolları Kongremizi Hasan Gemici Spor Salonu’nda 14.00’da, İl gençlik kolları kongremizi de 27 Ocak’ta yapacağız. İl gençlik kollarımızın kongresinin yapılacağı yer Cumhurbaşkanımızın gelişine göre belirlenecek. Eğer sayın Cumhurbaşkanımız gelirse Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirmeyi düşünüyoruz” dedi.

 

CUMHURBAŞKANI GELECEK Mİ?

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Cumhurbaşkanımız 3 kadın kolları, 3 gençlik kolları kongresine katılacak. Bu manada Kocaeli’ye de gelem ihtimali söz konusu. Perşembe günü 12.00’da gençlik kollarımızın basın toplantısı var. İstişareler sürüyor. Netleşen süreç o zaman paylaşılacak. Son teyitleri almak lazım. Yarın saat 12.00’de de kadın kollarımızın açıklaması var” şeklinde konuştu.

 

“HERKES SİYASETEN FATURASINI ÖDER”

CHP İl Başkanlığına aday olan Bekir Yurdagül’ün “başkan olursam o masayı dağıtacağım” demesinin hatırlatılması üzerine açıklamalarda bulunan Ceyhan, “Normalde CHP iktidar bizi dinlemiyor der. Bu masayı dağıtacağız demesini gülünç buluyorum. CHP’nin zaten yapmakla alakası olmadığını bildiğim için Bekir beyin bu söylediğini ciddiye almıyorum. CHP gelir ya da gelmez. Biz diğer partilerle bir araya geliriz. Cengiz bey bir kongresini yapsın. Biz o masayı bir şartla kurmadık. Bu fotoğraftan kentin memnun olduğunu görüyorum. Bu açıklamaları doğru ve şık bulmuyorum. Gelen ya da gelmeyen siyaseten faturasını öder” değerlendirmesinde bulundu. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu