21 Ocak 2019 Pazartesi

Op. Dr.A. Başak KILIÇ Ford Otosan’da seminer verdi

Op. Dr.A. Başak KILIÇ Ford Otosan’da seminer verdi
Firma Rehberi Yazdır

Gölcük Aile Konak Hastanesi, firma seminerlerine Ford Otosan’la devam etti. Ford Otosan Fabrikası Vehbi Koç Vakfı Gölcük Tesisleri’nde düzenlenen semine, Çocuk Cerrahisi uzmanı Op. Dr. A. Başak KILIÇ’ın sunumyla gerçekleşti

Ford Otosan çalışanlarına verilen seminerde, yenidoğan sünnetinden, göbek ve kasık fıtıklarına, çocuklarda kabızlıktan, inmemiş testis problemlerine kadar birçok konuda bilgiler verildi. Çocuk Cerrahisi uzmanı Op. Dr. A. Başak KILIÇ, yenidoğan sünnetinin ilk ayda yapılması gerektiğini, ilerleyen yaşlarda sünnet tercih edilecekse 3 ve 6 yaş aralığında sünnetten kaçınılması gerektiğini vurguladı. Özellikle 3 ve 6 yaş aralığında çocuğun cinsel kimliğinin oluşma yaşı olması sebebiyle travmatik durumların ortaya çıkabildiğini ifade eden KILIÇ,  6 yaş sonrasında yapılan sünnetlerde de çocukların kendi akranlarından aldıkları yanlış bilgilerin sünnete bakış açılarını olumsuz yönde etkilediğini ifade etti.

 

Ağlamaktan fıtık olmaz

Ford Otosan çalışanlarına verilen seminere katılan hamile bayanlardan gelen soruları da cevaplandıran Çocuk Cerrahisi uzmanı Op. Dr. A. Başak KILIÇ, göbek fıtığıyla ilgili gelen soruları cevaplandırarak, göbek fıtığının kolik gaz sancısı gibi sebeplerle çok ağlayan çocuklarda ortaya çıkmasının çok da mümkün olmadığının altını çizerek, göbek fıtığı olan bebeklerin küçük bir operasyonla fıtıktan kolayca kurtulabildiğini ifade etti. Çocuklarda sıkça görülen kabızlık problemine de değinen KILIÇ, günümüzde beslenme probleminin çocuklarda fazlaca görülmesi sebebiyle, özellikle pilav makarna gibi besinlere yönelen çocuklarda kabızlığın sıkça görüldüğü, makatta oluşan çatlak ve yırtılmalar sebebiyle çocukların kabızlık sürecinin daha da uzadığını belirtti.

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu