10 Aralık 2018 Pazartesi

Halkevi’nde dükkanların tahliyesi başladı

Halkevi’nde dükkanların tahliyesi başladı
Güncel Yazdır

Haber

İzmit Kaymakamlığı tarafından dükkanları boşaltmaları tebliğ edilen Halkevi esnafı işletmelerini polis ve zabıta ekipleri eşliğinde boşalttı. 11 dükkanın tahliye işlemi başlarken boşaltılan dükkanların ne zaman yıkılacağı henüz belli değil

İzmit Belediyesinin aldığı karar doğrultusunda yıkımına karar verilen ve tahliyesi başlatılan 11 dükkan için zabıta dün itibariyle işlem yapmaya başladı. İzmit Belediye Meclisinin aldığı karar doğrultusunda Halkevi mevkiinde bulunan balıkçılar ve diğer işletmelerin taşınması ve mevcut yerlerin yıkılması kararlaştırılmıştı. Kocaeli 3. Sulh Hukuk mahkemesinde görülen davalar sonrasında bütün davalar belediye lehine sonuçlandı ve kontrat bitimi olan Ocak ayında dükkanların tahliyesi gerçekleştirildi.

tabela

 

HUKUKİ SORUNLAR ÇIKMIŞTI

Bilindiği gibi İzmit Belediyesi, kent merkezinde yeşil alan yaratmak için Halkevi meydanında bulunan balık pazarı, pişmaniye ve diğer büfeleri kaldırmak istiyordu. Belediye ile buradaki esnaf arasında ciddi sorunlar ve tartışmalar yaşanmıştı. 5 yıl önce başlatılan bu çalışmalarda ciddi sıkıntılar ve hukuki sorunlar çıkmıştı. Belediye geri adım atmadı. Hukuki dava süreçleri tamamlandı. Önümüzdeki Ocak ayında burada bulunan tüm işyerlerin hepsi yıkılacak.

öfke

 

ESNAF TEPKİLİ

Dükkanların boşaltıldığı sırada tepki gösteren Pilavcı sahibi Talip Öztürk esnafın ekmeğiyle oynandığını söyleyerek, “Ben özgür basına güveniyorum, iktidarla da muhalefetle de sorunumuz yok. Biz ekmeğimizin peşindeyiz. Bu insanlar evlerine ekmek götürüyorlar. Ne yapalım hırsızlık mı yapalım. Bu hükümet yanlış yapıyor, insanları yerlerinden edip gönderiyor, yazıktır günahtır. Bu sorunun düzeltilmesi gerekiyor” dedi.  Tahliye sırasında esnafa destek vermeye gelen CHP İzmit İlçe Başkan Mehmet Ümit Küçükkaya ve yöneticileri de esnafa destek verirken zabıta ekipleri işlem yapmaya devam etti.

esnaf

 

“GÜÇLERİ GARİBANA YETİYOR”

MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, “Belediye Başkanını 1 haftadır çağırıyoruz neden yıkmak istiyorsun? diye. Bu yer Milli Emlak’ın yeri belediyenin değil yıkma amacını izah etsin bize. Haldız İş Merkezi tabelasını kaldırsınlar güçler yetiyorsa. Güçleri sadece garibana yetiyor” şeklinde konuştu.

mühür1

mühür

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu