10 Aralık 2018 Pazartesi

Balıkçılar yeni yerlerini bekliyor

Balıkçılar yeni yerlerini bekliyor
Güncel Yazdır

Haber

Uzun süredir kent gündeminde olan yeni balık pazarında nihayet çalışmalar başladı. Balıkçı esnafı yeni yerlerine taşınacakları günü iple çekiyor

 Uzun süredir kent gündeminde olan yeni balık pazarında nihayet çalışmalar başladı. Balıkçı esnafı yeni yerlerine taşınacakları günü iple çekiyor. İzmit Halkevi bölgesinde yer alan balık pazarının yeni yeri aylar öncesinden belli oldu. Yeni Balık pazarının, balıkçı esnafıyla yapılan görüşmelerin ardından balık lokantalarının bulunduğu sahildeki alanda Salim Dervişoğlu Caddesi kenarındaki bölüme yapılmasına karar verildi. 7 dükkanın taşınacağı yeni balık pazarı ile ilgili projelendirme ve ihale aşamaları tamamlandı. Bu gelişmelerin ardından geçtiğimiz günlerde ilk kazma vurularak çalışmalara başlandı. Önümüzdeki balık sezonunda balıkçılar yeni yerlerinde hizmet verecekler

 

AKGÜNEŞ İNŞAAT İHALEYİ KAZANMIŞTI

Balık pazarı yerinin ihalesine 4 firma katılım göstermiş ve ihaleyi 1 milyon 330 bin TL ile Akgüneş İnşaat kazanmıştı.  Sahil Otoparkı balıkçı lokantalarının karşısına kurulacak olan yeni satış yeri geniş ve ferah yapısıyla vatandaşlara rahat alışveriş imkânı verecek.  Önümüzdeki balık sezonunda yıllardır İzmit Halkevi mevkiinde hizmet veren balıkçılar yeni dükkanlarında hizmet sunacaklar.

 

BİN METREKARE ALANA KURULACAK

Mimar Sinan Yaya Köprüsü’nün sahil kısmından inen vatandaşlar yaklaşık 50 metre mesafedeki balık satış yerine kolayca ulaşabilecekler. Bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan balık satış yeri, Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından inşa edilecek. Taşıyıcı olarak çelik malzemenin kullanılacağı satış yeri mimari olarak da göze çarpacak.

 

7 ADET BALIK SATIŞ BÖLÜMÜ

Zemin ve asma kat şeklinde planlanan yapının taban inşaat alanı 734 metrekare toplan inşaat alanı da 825 metrekare olacak. Yapının içinde 7 adet balık satış bölümü yer alacak. Her bir satış bölümü 70 metrekare alana sahip olacak. Satış yerinde 1 adet de 50 metrekarelik engelli wc’nin de bulunacağı tuvalet yer alacak. Satış yerinin otoparkın hemen yanında olması otopark sorununu da ortadan kaldıracak. Aracını otoparka bırak vatandaşlar kısa bir yürümenin ardından satış yerine ulaşarak alışverişlerini yapacaklar.

 

ESNAF YENİ YERLERİ BEKLİYOR

Balıkçının yerinin sahil kenarı olması gerektiğini belirten balıkçı esnafı daha geniş, halkın kolayca gelebileceği bir yerde satış yapmak istediklerini ifade ettiler. Yeni yapılacak olan balık satış yeri projesini takip ettiklerin kaydeden esnaf, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Müşterilerinin çoğunun aracıyla balık almaya geldiğini vurgulayan balıkçı esnafı yeni yapılacak satış yerinin bu imkanı sağlayacağını söyledi. Balıkçı esnafı tamamlandığında vatandaşları sahildeki yeni yerlerine davet etti.  

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu