20 Ocak 2019 Pazar

Tarihi çam ağaçları budandı

Tarihi çam ağaçları budandı
Güncel Yazdır

Haber

İzmit Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Yeni Cuma Camii’nin yanında bulunan çam ağaçlarının kuruyan dallarını budadı

Karabaş Mahallesi Pertev Paşa Caddesi Yeni Cuma Camii yanındaki tarihi çam ağaçlarının kuruyan dalları, sokağı kullanan yayalar için bir süredir büyük tehlike yaratıyordu. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu’ndan alınan izin ile yeni yılın ardından sokakların boş kalmasını fırsat bilen İzmit Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinden itibaren başlattıkları çalışma ile çam ağaçlarının kuruyan dallarını budadı.

 

KURUYAN DALLAR BUDANDI

İzmit’in en işlek caddelerinden bir tanesi olan Pertev Paşa Caddesi üzerinde bulunan tarihi çam ağaçlarının kuruyan dalları, özellikle iş başlangıç ve çıkış saatlerinde yoğunlaşan yaya trafiği için büyük tehlike yaratıyordu. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu’ndan alınan izinle başlatılan çalışma ile ağaçların kuruyan dalları budandı ve tehlike ortadan kaldırıldı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu