12 Aralık 2018 Çarşamba
Öztekin Kaşukci

İzmit’te yılbaşı sakinliği

İzmit’te yılbaşı sakinliği
Güncel Yazdır

Haber

Yeni yılın ilk gününün resmi tatil olması dolayısıyla İzmit sokakları adeta sessizliğe büründü. Kentin en işlek caddelerinde dükkanların çoğu kapalı olurken, az sayıda vatandaşın sokaklarda olduğu görüldü

Yeni yılın ilk gününün resmi tatil olması dolayısıyla İzmit sokakları adeta sessizliğe büründü. Kentin en işlek caddelerinde dükkanların çoğu kapalı olurken, az sayıda vatandaşın sokaklarda olduğu görüldü. Yeni yılın ilk gününde İzmit’in en işlek caddesi olan Fethiye Caddesi, Yürüyüş Yolu, köprüler, karayolu, sokaklar sessizliğe büründü. Esnafın çoğu da resmi tatilden dolayı ya öğleden sonra kepenk açtı, ya da dükkanlarını kapalı tutmayı tercih etti.

 

TRAFİKSİZ BİR İZMİT

Yeni yıl tatili geçtiğimiz Cuma gününden itibaren başlamıştı. Hafta sonuna girişte tatili değerlendirmek isteyen çok sayıda vatandaş yollara düşmüş ve trafik yoğunluğu yaşanmıştı. Trafikte hafta sonu yaşanan yoğunluktan yeni yılın ilk gününde eser yoktu. Genellikle trafik yoğunluğuna sahne olan Halkevi mevkii bile yılın ilk gününde oldukça sakindi.  Kentin en işlek caddesi olan Fethiye Caddesi ve Yürüyüş Yolu da yılın ilk gününde ıssız kaldı.

 

SAHİLİ ÇÖPLÜK YAPTILAR

Vatandaşların çoğu yeni yılı eğlence mekanlarında veya evinde kutladı. Bazı vatandaşlar da sokakta yeni yıla girmeyi tercih etti. O vatandaşlardan bazıları sahilde alkol aldı. Fakat aldıkları alkolün etkisiyle eğlencenin dozunu kaçıranlar malzemelerini çöpe atmak yerine yere atınca sahilde kötü görüntülerin oluşmasına neden oldular.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu