18 Ekim 2018 Perşembe

Mekke’nin ve Kudüs’ün fethi kutlandı

Mekke’nin ve Kudüs’ün fethi kutlandı
Güncel Yazdır

Haber

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen programla “Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi” kutlandı

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen “Mekke’nin Fethi” programına bu yıl Kudüs’ün Fethi’de eklendi. Hasan Gemici Spor Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Kur’an- Kerim tilaveti ile başlayan geceye AGD Kocaeli Şube Başkanı Kemal Halıcı’nın yanı sıra Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanları Samet Gürsoy, Milli Eğitim Kandıra Şube Müdürü Mustafa Yıldırım, AFAD İl Müdürü Salim Tekoğlu, Cansuyu İl Temsilcisi Turan Özkalaz, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Fatih Karaçoban katılım gösterdi.

 

“İFFET DUYGUSUNU ZEDELİYOR”

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan AGD Kocaeli Şube Başkanı Kemal Halıcı “Biz adına yılbaşı eğlencesi denilen ve neredeyse tüm dünya halklarına dayatılan bir tavır takınmamızın İslam'ın bir gereği olduğuna inanıyoruz. Milli piyango adi verilen oyunla kitlelerin kumarla buluşturulmasını sağlayan, her türlü kötülüğe giden yolları açan birçok gencin çeşitli bağımlılıklara yakalanmasına sebep olan, birçok insanda iffet duygusunu zedeleyen her türlü eğlence anlayışını reddediyoruz. Kalplerdeki merhameti körelten, vicdan duygusunu ortadan kaldıran, insanları şehirlerin en orta yerlerinde her türlü ahlaksızlığı yapmaya sevk eden yılbaşı kutlamalarına karşı tepki koymanın her erdem sahibi insanın görevi olduğunu da düşünüyoruz” dedi.

 

“YOZLAŞMAYA YOL AÇIYOR”

Sözlerine devam eden Halıcı “Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda İstanbul’a gelip Boğaz'a demirleyen İngiliz Savaş gemilerinden İstanbul ahalisine bedava dağıtılan alkol yeni dönemde işgalin ve sömürünün nasıl sürdürüleceğinin bir göstergesi olmuştur. Biz yılbaşı kutlamalarının bu ülkenin emperyalizm tarafından sömürülmesine hizmet eden vasıtalardan biri olarak görüyoruz. Alkol müptelası haline getirilen bir nesil sağlıklı düşünme ve sömürüye karşı direnme vasfını kaybediyor. Bu gecenin yılbaşı çekilişi gibi değişik organizasyonlarla Milli Eğitim Bakanlığı'na ait okullarda öğretmenler vasıtasıyla körpe dimağlara aşılanması ise kabul edilemez buluyoruz. Aynı şekilde devlet eli yürütülen şans oyunlarının toplumda telafisi mümkün olmayan bir yozlaşmaya yol açtığını görüyoruz” dedi.

 

“FETİH YÜREKLERİ KAZANMAKTIR”

“Mekke ve Kudüs’ün fethi iki büyük fetihtir” diyen Halıcı “Günümüz Müslümanlarının bu büyük Mekke ve Kudüs'ün fetihlerden çıkaracağı bazı dersler vardır. Öncelikle Müslümanlar verdikleri sözleri tutarlar, yaptıkları antlaşmayı bozmazlar. Zaferin Allah'tan olduğuna inanırlar. Sabrın ve fedakârlığın Müslümancı bir yaşam tarzının gereği olduğunu bilirler. İslam yaşamanın ancak cihat ile mümkün olduğunu idrak ederler. Zafere giden yolda en büyük gücün inanç olduğunun farkındadırlar. Emaneti ehil ellere teslim etmek gerektiğine inanırlar. Fethin gayesinin ganimet elde etmek değil, yürekleri kazanmak olduğunu bilirler. İslam’ın yaşanmasında kadın erkek tüm Müslümanların itaat sorumluluğu olduğunun farkındadırlar. Bir Müslüman'ın gücü nispetinde tüm yeryüzünden sorumlu olduğunu bilirler. Tevazünün, vefanın ve sadakatin Müslüman ahlakinin vazgeçilmezleri olduğuna inanırlar” dedi. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr