11 Aralık 2018 Salı

İlçe başkanları Sarıbay’ın yanında

İlçe başkanları Sarıbay’ın yanında
Siyaset Yazdır

Haber

CHP Kocaeli, İl Kongresi'ne doğru adım adım yaklaşırken ilçe başkanlarının da önceki akşam Maşukiye Cevizdibi Restaurant'ta gizlice toplandığı öğrenildi. Toplantıda il kongresine yeniden aday olan mevcut İl Başkanı Cengiz Sarıbay da yer aldı

Cumhuriyet Halk Partisi 36'ncı İl Olağan Kongresi, 7 Ocak Pazar günü Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Yeniden aday olan mevcut İl Başkanı Cengiz Sarıbay, önceki gün adaylığını resmen açıklayan CHP eski SKM Başkanı ve DSP eski Milletvekili Bekir Yurdagül ile yarışacak. Kongre çarşaf liste ile yapılacak. 635 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede ayrıca 25 yönetim kurulu üyesi belirlenecek.

 

İLÇE BAŞKANLARI KİMİN YANINDA?

Yurdagül adaylığını açıklamadan önce kongrelerini tamamlayan ilçe başkanlarının bir araya gelerek, il kongresinde kimi destekleyeceklerini görüşmeleri bekleniyordu. Önceki gün bir araya gelen CHP’li ilçe başkanları, mevcut İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve Bekir Yurdagül’ün adaylığı üzerine görüştüler. Gizli olarak gerçekleştirilen toplantıda mevcut başkan Cengiz Sarıbay’ın da yer alması, ilçe başkanlarının Sarıbay’a yakın oldukları şeklinde yorumlanıyor.

 

BÜYÜKŞEHİR ADAYI

Toplantının bir diğer maddesi ise 2019 Yerel ve Genel Seçimleri oldu. Parti için son derece önemli olan 2019 seçimlerine hazırlanılırken Büyükşehir Belediyesi noktasında öncelikli olarak iyi bir aday çıkarmak için çalışılması vurgulandı. Yılın son gününde bir araya gelen başkanlar, yeni yıla girerken birlik beraberlik, adalet ve huzur dolu bir yıl vurgusu yaparak birbirlerinin yeni yılını kutladılar.

 

SEÇİLİRSE 5'İNCİ DÖNEMİ

Mevcut İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, 1988'den bu yana 2 defa Genel Merkez tarafından atanmıştı. Son olarak eski İl Başkanı Cihat Altunyuva'nın istifası üzerine Genel Merkez tarafından yeniden atanan Sarıbay, Aralık 2015 tarihinde seçilmiş başkan olmuştu. Başkan Sarıbay, Yurdagül'e karşı seçimi kazanırsa beşinci dönemine girmiş olacak.

 

YURDAGÜL HIZLI ÇIKTI

Yurdagül adaylığını açıklamadan önce kulislerde CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya'nın ismi de geçiyordu. Gazetemize konuşan Erenkaya ise, "Ben bu partinin abisiyim. Şimdiye kadar görevlerimi aslanlar gibi yaptım. İlle de ben aday olayım demiyorum; ama örgüt kimi uygun görürse onu desteklemeliyiz" şeklinde konuşmuştu. Ardından kulislerde liste hazırlığı yaptığı söylentileri dolaşan Yurdagül ise, 'ben de varım' diyerek adaylığını resmen açıkladı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu