11 Aralık 2018 Salı

Yurdagül resmen aday

Yurdagül resmen aday
Siyaset Yazdır

Haber

DSP eski milletvekili Bekir Yurdagül, il kongresinde aday olduğunu resmen açıkladı. Sarıbay’ın rakibi Yurdagül, açıklamasında “Ben bu göreve seçildiğim takdirde görev sürem boyunca hiçbir makama aday olmayacağım” dedi

CHP İl Örgütü, 7 Ocak Pazar günü kongreye gidiyor. Mevcut başkan Cengiz Sarıbay, yeniden aday olduğunu açıklamış, açıklamasında ise "Karşıma aday çıkacağını sanmıyorum" demişti ve şimdi Sarıbay'ın karşısına, CHP eski SKM Başkanı ve DSP Kocaeli eski Milletvekili Bekir Yurdagül CHP Kocaeli İl binasında yaptığı açıklamayla resmen aday oldu. Yurdagül’ün il binasındaki adaylık açıklamasına İl Başkanı Cengiz Sarıbay başta olmak üzere İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, KYÖD Başkanı Mehmet Toker, Biz İzmitiz Grubu Temsilcisi Hüseyin Erol, çok sayıda partili katılım sağladı.

 

FAŞİZMDE SIRA BİZE GELECEK

Açıklamasında İl Başkanı Adayı Bekir Yurdagül, “Tek adam rejiminin hüküm sürdüğü günleri yaşıyor, Türkiye. Hukukun, insan haklarının askıya alındığı bir Türkiye’de yaşıyoruz. Bu örtülü faşizme karşı tüm yurtseverlerin tüm devrimcilerin namuslu insanların Alevi Sünni sağcı solcu ayrımı yapmadan çocuklarımızın geleceğini düşünen tüm yurttaşlarımızın bir arada olması gerekiyor. 7 Ocak’ta yapılacak il kongresinin böyle bir önemi var. Faşizm kandan korkudan besleniyor. AKP faşizmi Türkiye’de bir kaos yarattı. Faşizmde sıra mutlaka bir gün bize gelecektir” dedi.

 

CHP TEK BAŞINA YETMEZ

“Bu iktidar Alevi Kürt düşmanı, insanlık düşmanı” diyen Yurdagül, “Sokağı örgütlemekle AKP faşizmini önleyebiliriz. Cumhuriyet Halk Partisi tek başına yetmiyor. Aynı referandumda olduğu gibi 2019’da da Hayır bileşenlerini bir araya getirmek zorundayız. Partililerimizden kavga değil, kucaklaşmak için göreve talibiz. Biz koltukta olsak da olmasak da bu kentte demokrasi mücadelesine son nefesimize kadar devam edeceğiz. Bu süreç önemli bir süreç. Türkiye elimizin altından kayıp gidiyor. Ben bu göreve seçildiğim takdirde görev sürem boyunca hiçbir makama aday olmayacağım. CHP’de bir genel başkanlık yarışı söz konusu değil. Aksine genel başkanı nasıl güçlü kılarız arayışı olmalıdır” şeklinde konuştu.

 

ÇARŞAF LİSTE İSTİYORUZ

Devamında Yurdagül, “Kurultay delegeleri hep çarşaf liste isterler ama nedendir bilinmez çarşaf listeden kaçınılır. Şu an olması gereken çarşaf listedir. Biz tüzük gereği çarşaf listenin yapılmasından yanayız. O listelerden harmanlama yaparak hem yönetime hem kurultay delegesi olarak seçeriz” sözlerini kullandı.

kucaklaştılar-(2)

 

SARIBAY BENİM ABİMDİR

Son olarak İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ı abisi olarak gördüğünü belirten Yurdagül, “Cengiz bey benim çok sevdiğim, saydığım abim, parti büyüğümüz. Biz hiçbir şekilde kötülemek için propaganda yapmayacağız. Biz iki farklı siyaset anlayışı ile seçime gidiyoruz. Umuyorum ki çok demokratik yarış olur. Delege arkadaşlarımdan şunu istiyorum: Çocuğumuzu evlendirmiyoruz, ona eş aramıyoruz. Biz CHP’yi en iyi yönetecek örgüt üyelerini seçiyoruz. Bu anlamda kazanan CHP olacak, Türkiye olacak. O yüzden onları vicdanıyla baş başa bırakıyorum. Kocaeli Demokrasi Girişimi olarak 13 Ocak Cumartesi günü İnsan Hakları Parkı’nda öğleden sonra AKP faşizmine karşı bir araya geleceğiz. Kongremizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

YÜZDE 90’ININ YENİ GELDİĞİNİ GÖRÜYORUM

Ardından söz alan mevcut İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, “Bugün partinin yüzde 90’ının buraya yeni geldiğini görüyorum. 9 aydan beri gelseydiniz iyi olurdu. Geç de olsa memnuniyet verici bir durum. İnşallah demokratik bir yarış olur. Ben ne olacağım değil, biz ne olacağız düşünmek lazım. İnşallah hayırlı uğurlu olur” şeklinde konuştu. Toplantının sonunda Sarıbay ile Yurdagül, birbirlerine hayırlı olsun dileklerini iletti.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu