18 Ekim 2018 Perşembe

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü Bilim Show’da

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü Bilim Show’da
Güncel Yazdır

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü, bilimle buluşma programlarına devam ediyor. Bilgi Evi öğrencileri, Kocaeli Bilim Merkezi’nde düzenlenen Bilim Show gösterisine katıldılar

 

Kartepe Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri, Kocaeli Bilim Merkezi’nde düzenlenen Bilim Show gösterisine katıldı. Gösteride çocuklar, deneyi gerçekleştiren görevliye eşlik ederek deneyi birebir yapma fırsatı yakaladı. Bu bağlamda çocuklar hem eğlendiler hem de öğrendiler. Oksijenin sabunu köpürtmesini gözlemleyen çocuklar, maddenin değişimini ve kimyasal tepkimesini de şaşırarak izlediler.

 

BİLİMİN SULTANLARINI TANIDILAR

200’ün üzerinde bilim düzeneğinin yer aldığı Kocaeli Bilim Merkezi’nde “Algı ve Gerçekçilik”, “Dene ve Gör Galerisi”, “Dinamik Dünyamız Galerisi’nde keyifli vakit geçiren çocuklar, dünya, güneş sistemi, yıldızlar, uzay ve diğer alanlarla ilgili tüm özellikleri keşfetme imkânı yakaladılar. Müslüman Bilim adamlarının ve onların buluşlarının sergilendiği “Bilimin Sultanları” sergisinde ise öğrenciler; bilimin, İslam dünyasında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu ve birçok buluşların Müslüman insanlar tarafından icat edildiğini öğrendiler. Bilim Merkezi’nden mutlu ayrılan çocuklar, bu gezinin kendileri için çok faydalı olduğunu dile getirerek, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkürlerini ve sevgilerini ilettiler. Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü’nün “Kartepe’de bilimle buluşmayan çocuk kalmasın” sloganıyla gerçekleştirdiği bu etkinlikler, periyodik olarak tüm çocuklara ulaşıncaya kadar devam edilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr