20 Ocak 2019 Pazar

Erenkaya, adaylık ile ilgili konuştu

Erenkaya, adaylık ile ilgili konuştu
Siyaset Yazdır

Haber

CHP İl Kongresi için adaylığı konuşulan partinin ağır toplarından eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP eski milletvekili Hikmet Erenkaya, "Ben bu partinin abisi sayılırım. Ben ille de aday olacağım demiyorum. Bu ülkenin geleceği için ne görev verilirse yaparım" dedi

CHP İl Kongresi için geri sayım başladı. 7 Ocak Pazar günü yapılacak kongre için adaylığını resmi olarak açıklayan tek kişi mevcut başkan Cengiz Sarıbay. Ancak kulislerde Büyükşehir Belediye eski Başkanı ve CHP eski milletvekili Hikmet Erenkaya ile DSP eski milletvekili ve CHP eski SKM başkanı Bekir Yurdagül'ün de adaylık için isimleri geçiyor. Önceki gün gazetemize konuşan Yurdagül, "Şartlar uygun olursa üzerime düşeni yaparım" derken Erenkaya da "İlla ben aday olayım demiyorum, örgüt kimin yanında yer alırsa onu desteklemeliyiz" şeklinde konuştu.

 

ASLANLAR GİBİ YAPTIM

Gazetemize konuşan Erenkaya, “Ben partide bütün görevleri yaptım. Görevlerimi de yerel siyasetçi olarak aslanlar gibi yaptım. Partinin artık abisi sayılırım. Ben ille de aday olacağım demiyorum. Bu ülkenin geleceği için demokrasi için ne görev verilirse yaparım. Önümüzde 2019 seçimleri var, çok önemli. 2019, Türkiye için milat olacak. Ne hukuk ne demokrasi ne de ortada saygı kaldı. Gidişat çok kötü. Bu iktidara halk dur diyecek” dedi.

 

ÖRGÜT KİMİ TALEP EDİYORSA

Devamında Erenkaya adaylık için kendisini önerenlerin olduğunu da belirtirken, “Hikmet başkanımız gelirse CHP, Kocaeli’de daha da hareketlenir diyenler var. Örgüt kimi talep ediyorsa onun yanında olmalıyız. Konsensüs sağlanmalı. Aday olurum diyen herkese saygı duyarım. 2019 seçimleri 2014’e benzemez. Seçilen il başkanı, ilçe başkanları 3-5 sene önceki gibi klasik anlamda başkan değil, daha çok sahada olan başkan olacak, olmalıdır. Sadece aday olmak yetmiyor. Çok zor bir süreçteyiz” şeklinde konuştu.

 

SİRMEN ALINGANLIK YAPMAMALI

Erenkaya, Sefa Sirmen’in CHP ile yol ayrımında olduğu yönündeki iddialar hakkında ise, “Ben Sirmen’in istifa edebileceğini hiç zannetmiyorum. Ben de o toplantıdaydım. Sayın Genel Başkanımız Sirmen’in adını unutmuş olabilir. Alınganlık yapmaması lazım. Art niyet olduğunu zannetmiyorum" ifadelerine yer verdi.

 

AKLININ UCUNDAN BİLE GEÇMEZ

Partide yıllarca hizmet ettiklerini vurgulayan Erenkaya, “Ben 20 yıl aktif siyaset yaptım. Örgütün, halkın sınıfını geçtik. Sevseler de sevmeseler de biz yıllarca hizmet verdik. Bu halk bizi unutamaz. Bu durum, Sayın Genel Başkanımız unuttu diye halkın unuttuğu anlamına gelmez. O yüzden istifa düşüncesi Sirmen’in aklının ucundan bile geçmez” ifadelerine yer verdi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu