14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

Ege Üniversitesi ve Bilfen, Kocaeli’de ezberleri bozacak

Ege Üniversitesi ve Bilfen, Kocaeli’de ezberleri bozacak
Eğitim Yazdır

Haber

Türkiye’nin en güçlü eğitim kurumlarından Ege Üniversitesi ve Bilfen Şirketler Grubu ortaklığında EGEBİL Okulları oluşturularak Türkiye’de bir ilke imza atılıyor

2017-2018 Yılı Eğitim Öğretim Dönemi’nde Başiskele’de kurulan bin 400 öğrenci kapasiteli Özel Kocaeli AK Koleji, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde yeni adıyla hizmetine devam edecek. Özkan Özer tarafından Barbaros Mahallesi Yunus Emre Caddesi No: 12/5 adresinde kurulan Özel Kocaeli AK Koleji’nin adı, Ege Üniversitesi ve Bilfen Şirketler Grubu’nun ortaklığında “EGEBİL Okulları” olarak değiştiriliyor. Yapılan değişikliği kamuoyuna duyurmak adına okul yönetimi ve Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı tarafından basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı CEO’su Faruk Tatar, Okul Kurucusu Özkan Özer ve Kurucu Müdür Seçil Topçu katılım sağladı.

İKİLİ-(1)

 

BİLFEN EN BÜYÜK ARZUMUZDU

Okul Kurucusu Özkan Özer, “Daha iyi bir marka ile, Türkiye’nin en güçlü markasıyla yola devam kararı aldık. Bilfen grubuyla çalışmak en büyük arzumuzdu. Bugüne kısmetmiş. Böyle bir geçiş yaptık ve mutluyuz. Kocaeli’ye güçlü bir markayı getirmek kolay değildi. Anaokul, ilkokul ve ortaokuldan oluşmakta. Toplam kapasite bin 400 kişilik. Okulumuzun içerisinde havuzundan buz patenine kadar her şey mevcut. 15 bin metrekarelik kapalı alana sahip bir kampüs” şeklinde konuştu.

BİLGİSAYAR-(1)

 

KOCAELİ’YE ROL MODEL GETİRİYORUZ

Ardından Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı CEO’su Faruk Tatar ise, “Dünya ve Türkiye çok büyük değişime gidiyor. Bunun da en önemlisi eğitim yatırımı. Özkan beyler Kocaeli’ye gönül vermiş insanlar olarak bilimsel olarak çok önemli bir yatırımı Kocaeli’ye kazandırmışlar. Dünyaya baktığınızda dünkü okulculuk değil, EGEBİL Okulları olarak Türkiye’de bir ilke imza atıyoruz. Bir tarafımız 55 yıldır bu işi çok iyi yapan Ege Üniversitesi, bir tarafımız da okulculukta Türkiye’nin bir numarası olan ve 22 şirketi olan Bilfen Şirketler Grubu. İkisinin ortaklığında bir okul oluşturduk” dedi.

KÜTÜPHANE-(2)

 

EZBER BOZMAYA GELDİK

Kocaeli’ye bir rol model getirdiklerini vurgulayan Tatar, “Artık Kocaeli’nin öğrencisi Türkiye’nin hatta dünyanın öğrencisi. Öncelikle eğitime yatırım yapan Kocaeli gibi önemli illerde olmak istiyoruz. Bizim okullarımızda ışıklar hiç sönmez. Eğitim 9 ay değil, 12 aydır. Yaz aylarında daha sosyal, kültürel sportif bir şekilde eğitimlerimiz devam ediyor. Muhteşem bir bina ile biz Kocaeli’de ezber bozmaya geldik. Ege ve Kocaeli Üniversitesi ile işbirliği yaparak şehre daha fazla ivme kazandırmak amacıyla projeler üreteceğiz. Özkan bey ve ailesine bir eğitimci olarak minnettarım” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

ÖĞRENCİLER

HAVUZ

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu