10 Aralık 2018 Pazartesi

Çelik iktidara yüklendi

Çelik iktidara yüklendi
Siyaset Yazdır

Haber

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, 2017 yılının son basın toplantısını gerçekleştirdi. Çelik konuşmasında, “15 yıldır iktidarda bulunan bir parti, hala asgari ücret denildiği zaman açlık sınırını gündeminde tutuyor. Bu acziyetin, beceriksizliğin ve problemi çözememenin bir ifadesidir” dedi

“Beceriksizliğin ifadesi”

 

 

2017 yılının son günlerini yaşarken yıl değerlendirme toplantılarını düzenleyen siyasi parti il başkanlıkları hareketli günler yaşıyor. Saadet Partisi İl Başkanlığı haftalık olağan basın toplantısında İl Başkanı Nurettin Çelik, il ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Basın toplantısında Üretim Başkanı Sedat Uslu ve İl Eğitim Başkanı Halil Kayın’da hazır bulundu .

 

HALA OTOPARK PROBLEMİ

Sözlerinin başlarında AKP’li belediye başkanlarına yüklenen Çelik, “2017 yılının son haftasına girmiş bulunmaktayız. 15 seneden beri bu şehrin yöneticileri olanlar, bir şehir nasıl yönetilemez bunun kitabını yazdılar. AKP’li yöneticiler, kendi belediyecilik anlayışını hiçbir teknolojik argümanın kullanılamadığı, kargaşanın olduğu 80’li yılların CHP’li belediyecilik anlayışıyla karşılaştırmamalı. 2018 yılına girerken halen daha otopark probleminin, çarpık kentleşmenin, bir türlü çözülemeyen alt yapı sorunlarının yaşandığına şahit oluyoruz” diye konuştu.

 

DUBALARLA TRAFİĞE ÇÖZÜM

Trafik sorununu plastik dubalarla çözülmeye çalışıldığını ileri süren il başkanı, “Mesai başlangıç ve Okul saatlerinde Sanayiden İzmit’e gelmek 45 dakika, Köseköy’den İzmit’e gelmek 45 Dakika, Yeşilova’dan İzmit’e gelmek 45 dakika sürüyor. Ayakkabılarını bile boyatmak için adamlarını gönderen yöneticilerin masa başında yaptığı projelerle, plastik dubalarla trafik sorunu çözülemez.  Bu şehrin trafik sorununu plastik dubalarla çözmeye çalışanlar, Körfez’den plastik dubayla bu şehri terk etmek zorunda kalırlar” dedi.

 

ASGARİ ÜCRETİ ÇÖZEMEDİLER

Asgari ücrete dair eleştirilerini sürdüren Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik,  “Son günlerde gündemdeki konu ne yine açlık sınırı ve asgari ücrettir. 15 yıldır iktidarda bulunan bir parti, hala asgari ücret denildiği zaman açlık sınırını gündeminde tutuyor. Bu aciziyetin, beceriksizliğin ve problemi çözememenin bir ifadesidir. Çalışan bir insan niye açlık sınırına mahkûm olsun? Asgari ücretliden gelir vergisinin kaldırılması ve asgari ücretli üzerinden ödenen işveren ücretlerinin düzenlenmesi bile kolaylıkla alınan maaşı çok yukarlara çekecek, vatandaşı rahatlatacakken bu vatandaşlar üzerinden vergi geliri hedefleyen hükümet hiçbir şekilde sorunları çözemez” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu