21 Ocak 2019 Pazartesi

Grandmaster Yüksel Yılmaz Mart’ta Tayland’da

Grandmaster Yüksel Yılmaz Mart’ta Tayland’da
Spor Yazdır

Grandmaster Yüksel Yılmaz Tayland’da gerçekleşecek olan 2018 Dünya Jeet Kune Do Şampiyonası’nda “Jeet Kune Do Gösterisi” yapacak

Grandmaster Yüksel Yılmaz Tayland’da 12-18 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan “2018 Dünya Jeet Kune Do Şampiyonası”nda (World Jeet Kune Do Championship) Jeet Kune Do gösterisiyle şampiyonaya renk katacak. Şampiyonanın diğer ünlü konuğu Grandmaster Tom Keplar da Jeet Kune Do semineri verecek. Başkent Bangkok’un dünyaca meşhur stadyumlarından National Stadium’da gerçekleşecek olan şampiyonaya katılım için Asya Jeet Kune Do Federasyonu Genel Sekreteri Vikas Gihara ile bağlantı kurulması gerekiyor. Şampiyonanın Grand Master’ları olan Yılmaz ve Keplar’ın yol, yemek, otel ve bilumum bütün masraflarını organizasyon üstleniyor. Şimdiden ustaların afişleri duyuru için hazırlandı bile.

 

HASAN YILDIZ'DA EŞLİK EDECEK

Aynı zamanda gazetemiz yazarlarından biri de olan Yılmaz, Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi’ne şunları söyledi: “Sifu Gihara benim gelmemi çok istiyordu. Tek başına yarım bir İngilizceyle oralara gitmeyi göze alamadım. Gidemeyeceğim için benden Amerikalı Grandmaster Tom Keplar’ı ayarlamamı istediler. Bana tebliğ ettikleri gibi onun da hiçbir masrafı olmayacaktı. Tom beni kırmadı ve kabul etti. Bu haber organizasyonu çok memnun etti. Çünkü Tom Keplar Bruce Lee’nin ikinci jenerasyon öğrencisi. Tom’u ayarladığım halde organizasyon beni çağırmakta hep ısrar etti. Hatta Tom da orada beni görmeyi çok istediğini söyledi. Eğer Kağıtsporlu JKD sporcularını götürebilirsem ben de gidebilecektim. Fakat Mayıs ayında Hindistan’da da bir JKD şampiyonası olacaktı ve bu kadar kısa sürede ikisini gerçekleştirmek sıkıntı olabilir diye Tayland’dan feragat ederek Hindistan’a gitmeyi tercih etmiştim. Fakat Antalya’da geçen hafta sonu gerçekleştirdiğimiz Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu’nun genel kurul toplantı sonrasında Başkanımız Sayın Hasan Yıldız bana eşlik edebileceğini söyleyince kararım kesinlik kazanmış oldu.

 

AMACIMIZ KARDEŞLİK VE DOSLTUK BAĞLARI KURMAK

Konfederasyon Başkanımız Hasan Yıldız aynı zamanda Türkiye Muay Thai Federasyonu’nda Başkan yardımcısı olarak Türkiye’de sporun kurmaylarından biridir. Türk sporuna itibar ve pek çok ödül kazandırmıştır. 15 belki 20 defa Bangok’a gitmiş. Malumunuz Bangok Tayland Boksunun anavatanıdır. Tecrübesi de İngilizcesi de çok iyi. Buradan Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Orada Konfederasyon olarak Türkiye’de düzenlemeyi düşündüğümüz JKD şampiyonalarını konuşup geleceğe dönük bir plan-program yapacağız. Böylece önce Türkiye Wushu Federasyonu, bazen Kağıtspor ve bazen de Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu olarak organizasyonlara iştirak edeceğiz. Amacımız Türkiye’mizin dünyanın her yerinde onurla gündeme oturması, uluslar arası çapta kardeşlik ve dostluk bağları kurmaktır.”

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu