12 Aralık 2018 Çarşamba
Öztekin Kaşukci

Sirmen, CHP ile yol ayrımında!

Sirmen, CHP ile yol ayrımında!
Siyaset Yazdır

Haber

CHP’de 13 yılı belediye başkanlığı olmak üzere 46 yıldır siyaset yapan Sefa Sirmen genel başkan Kılıçdaroğlu’nun Gölcük’teki konuşmasına tepkili ve öfkeli. Sirmen, “Sayın genel başkan 2012 yılında il başkanlığı seçiminde de benzer konuşma yaptığında tepki göstererek salonu terk etmiştim” dedi

KILIÇDAROĞLU’NA KIRGIN

CHP’nin kanaat önderlerinden, 13 yılı belediye, bir dönem il başkanlığı, bir dönem milletvekilliği olmak üzere 46 yıldır siyaset yapan Sefa Sirmen, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun hafta sonu Gölcük’te yaptığı konuşmada Leyla Atakan’dan bahsederken kendisinden söz etmemesine kırgın ve tepkili olduğunu söyledi. Sirmen, Kıulıçdaroğlu’na kırgınlığını gizlemiyor, her ortamda açıkça dile getiriyor.

 

AYRILMAYI DÜŞÜNÜYOR

Kocaeli’nde hayata geçirdiği projeler 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel dahil herkes tarafından takdirle karşılanan Sefa Sirmen, genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun vefasızlığının ilk olmadığını söyledi. Sirmen, “2012 yılında il başkanlığı seçiminde genel başkanımızın konuşması üzerine salonu terk etmiştim” dedi. Sirmen bu sefer salonu terk etmedi ama CHP ile yollarını ayırmayı düşündüğü iddia ediliyor.

İL BAŞKANI SARIBAY OLUR

Sefa Sirmen, Kılıçdaroğlu’na tepkisi sonrası CHP’den istifa edeceği söylşentileri,nin yayılması üzerine il başkanı Cengiz Sarıbay’ın kendisini ziyaret ederek konuştuklarını doğruladı.  Sirmen, il başkanlığı için en şanslı isim kim sorusunu ise “Mevcut il başkanı Cengiz Sarıbay yine il başkanı seçilir. Diğer adayların şansı olduğunu düşünmüyorum” şeklinde cevaplandırdı.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu