10 Aralık 2018 Pazartesi

Tarım ve Hayvancılığa her alanda destek

Tarım ve Hayvancılığa her alanda destek
Güncel Yazdır

Köylerde tarımsal sulama ve hayvanların içme suyu ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile yalaklı su depoları yapılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarım ve hayvancılığı geliştirme, destekleme projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Köylerdeki tarımsal sulama ve hayvanların içme suyu ihtiyacını gidermek için su depolarının yapımına özel önem gösteriliyor. Özellikle sulama ihtiyacını gidermek için kent genelindeki köylere su depoları inşa eden Büyükşehir Belediyesi, bu şekilde tarımla uğraşan vatandaşların sorunlarına çare oluyor. Ayrıca hayvanların içme suyunu da karşılayan bu depolar, hayvancılıkla uğraşan çiftçilere de büyük fayda sağlıyor.

 

49 KÖYDE YAPILDI

2014-2016 yılları arasında Kandıra’da 35 adet, İzmit’de 7 adet, Derince’de 4 adet ve Körfez’de 3 adet olmak üzere toplamda 49 adet köye yalaklı su deposu yapıldı. Muhtarlıklar Dairesi Başkanlığı’nın, 2017 yılında başladığı yeni yalaklı su depolarının yapımı ise devam ediyor. Bu kapsamda Kartepe ilçesinde Çepni, Sultaniye,  Eşme Ahmediye, Gölcük ilçesinde ise Mesruriye, Şefkatiye, Hasaneyn olmak üzere toplamda 6 adet yalaklı su deposunun yapımı önümüzdeki günlerle tamamlanacak.

 

TOPLAMDA 72 YALAKLI SU DEPOSU OLACAK

Proje kapsamında yapımı devam eden 6 adet yalaklı su deposunun yanı sıra 2018 yılı içerisinde 22 köye daha yalaklı su deposu yapılması planlanıyor. Yapımı planlanan 22 adet su deposundan 18’i Kandıra ilçesindeki köylere yapılacak. Ayrıca 1 adet Derince ilçesine yapılması planlanırken, 3 adet su deposu da ihtiyaç duyulan köylere yapılacak.

 

KAYNAK SULARI DEPOLANIYOR

Depolarda kullanılan suların bir özelliği de dikkat çekiyor. Büyükşehir Belediyesi köylerde yaptırdığı depolara, atıl durumda olan kaynak suları kontrol edilerek dolum sağlanıyor. Böylece hem israf önlenmiş hem de milli sermayeye katkı da bulunuluyor.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu