18 Ekim 2018 Perşembe

Yurdagül: Şartlar oluşursa üzerime düşeni yaparım

Yurdagül: Şartlar oluşursa üzerime düşeni yaparım
Siyaset Yazdır

Haber

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 7 Ocak’ta yapılacak il kongresine sayılı günler kala, Bekir Yurdagül hareketliliği yaşanıyor. Gazetemize konuşan Bekir Yurdagül, “Benim bir çalışmam yok. Bazı arkadaşların çalışmaları var. Bir kaç güne durum netleşir” dedi

CHP eski SKM Başkanı, partide çeşitli kademelerde çalışan  ve DSP eski milletvekili olan Bekir Yurdagül, CHP’den il başkanlığı adaylığına hazırlanıyor. Gazetemize açıklamalarda bulunan Bekir Yurdagül,  kendisinin böyle bir çalışmasının olmadığını vurgulayarak, “Dört, beş arkadaşın isminin geçtiği gibi, bizim de ismimiz geçiyor. Benim bireysel olarak bir çalışmam olmadı.Bazı arkadaşların bu konuda isteği ve çalışması var. Benim üzerimde talepleri olan arkadaşlar vekiller, partililer, kanaat önderleri bazında çalışma yürütüyor. Durum bir kaç güne netleşir” dedi.

 

BENİM TALEBİM OLMADI

Kendisinin böyle bir talebi olmadığını dile getiren Yurdagül, “Ben bu partide çeşitli kademelerde çalışmış, bu kentte yıllarca sendika başkanlığı yapmış birisiyim. İl başkanlığı için adaylık fikri benden çıkmadı. Ama ülkenin içinde bulunduğu koşullar düşünülürse ve bana da partimden bu konuda teklif gelirse, üzerime düşeni yaparım. Hepimizin bu ülke için bir şeyler yapması lazım.” dedi.

 

İLÇE BAŞKANLARIYLA KONUŞMADIM

İlçe başkanlarıyla temasa geçmediğini söyleyen Yurdagül, “ İlçe başkanları kendi aralarında henüz toplanmadılar diye biliyorum. Ben zaten onların açıklamalarını beklemiyorum. Sonuçta ilçe başkanlarının işaret ettiği isme, bütün ilçe teşkilatı oy verecek diye bir kaide de yok. Delege kendi iradesine göre oy verecektir. Ancak aday olursam görüşmeler yaparım. Zaman az kaldı belki ama kentte herkes beni de, diğer ismi geçenleri de tanıyor. Bu açıdan çok gözel bir çalışma gerektiğini düşünmüyorum” dedi. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr