18 Ekim 2018 Perşembe

“MHP’nin devamı’ endişesi ortadan kalktı”

“MHP’nin devamı’ endişesi ortadan kalktı”
Siyaset Yazdır

Haber

İl yönetimi ve ilçe teşkilatlanmalarını hızlandıran İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, yarın dosyaları Ankara'ya götürüyor

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, 9 ilçenin teşkilatlanma çalışmalarını ve il yönetimini tamamladı. Başkan Kaman, geriye kalan Derince, Dilovası ve Çayırova ilçelerinde de çalışmaların sürdüğünü belirtti. Geri kalan 3 ilçenin de tamamlanmasının ardından tanıtım toplantısı yapacağını söyledi. Geçtiğimiz hafta il binasını kiralayan Kaman, il binasının açılışı için de tarih verdi. Gazetemize konuşan Kaman, çok sayıda partiden İYİ Parti’ye yoğun bir katılımın olmasını da değerlendirirken “Böyle bir karmanın oluşması ile ‘MHP’nin devamı mı olacak?’ endişesinin ortada kalktığını düşünüyoruz. Kitle parti görüntüsü var” dedi.

 

DOSYALARI AYDIN'A SUNACAK

Başiskele, İzmit, Körfez, Kandıra, Gölcük, Karamürsel, Kartepe, Darıca ve Gebze ilçelerinde görevlendirmeleri ve il yönetimini tamamlayan Kaman, yarın Ankara Genel Merkez'e giderek dosyaları Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'a sunacak.

 

3'ÜNCÜ KADIN BAŞKAN DERİNCE'YE

Teşkilatlanma çalışmalarında geriye Derince, Dilovası ve Çayırova kaldı. Başkan Kaman, Gölcük İlçe Başkanlığına genç avukat Büşra Karademir'i, Kandıra İlçe Başkanlığına da Belediye Meclis üyesi Hilal Altınay'ı atamıştı. İYİ Parti'nin Kocaeli'deki üçüncü kadın başkanını ise Derince'ye atayacaklarını belirtti. Henüz görüşmelerin sürdüğünü ifade eden Kaman, şimdilik isim vermekten kaçındı.

 

AÇILIŞI ŞUBATIN İLK HAFTASI

Geçtiğimiz hafta Perşembe Pazarı alanında bulunan Denizbank'ın en üst katını kiralayan Kaman, il binasına 15 Ocak'ta taşınmayı planladıklarını belirtti. İl binasının açılışını ise şubat ayının ilk haftasında düşünen Kaman, açılışı Genel Başkan Meral Akşener ile birlikte yapacaklarını söyledi. AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı ile komşu olmasına da gülümseyerek yanıt veren Kaman, "Tamamen tesadüf" dedi.

 

O ENDİŞE ORTADAN KALKTI

Son olarak İl Başkanı Kaman, Kocaeli’de çok sayıda partiden İYİ Parti’ye katılımın yoğun olmasını da değerlendirirken “İYİ Parti merkez parti olduğunu iddia ediyor. Biz de bunu kanıtlar şekilde çalışıyoruz. Böyle bir karmanın oluşması ile ‘MHP’nin devamı mı olacak?’ endişesinin ortada kalktığını düşünüyoruz. Kitle parti görüntüsü var. O yüzden gururluyuz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr