17 Aralık 2018 Pazartesi
Öztekin Kaşukci

CHP ilçe kongreleri tamam

CHP ilçe kongreleri tamam
Siyaset Yazdır

Haber

İlçe kongrelerini tamamlayan CHP'de Gebze ve Karamürsel'de başkanlar değişirken diğer 10 ilçe mevcut başkanla yoluna devam etme kararı aldı. Kongre heyecanı şimdi CHP İl Örgütü'nde

Geçtiğimiz cuma günü, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütleri kongrelerini tamamladı. 2 Aralık’ta Gölcük ile başlayan kongreler, 22 Aralık’ta Karamürsel ile son buldu. Gölcük, Derince, Kandıra, İzmit, Dilovası, Başiskele ve Karamürsel'deki kongreler tek adaylı geçerken Darıca, Kartepe, Körfez, Çayırova ve Gebze'de ise yeniden aday olan mevcut başkanlar rakipleriyle yarıştı.

 

İKİ İLÇEDE DEĞİŞİM

Kongrelerden yalnızca Gebze ve Karamürsel'de değişim yaşandı. Gebze mevcut ilçe başkanı Recep Dursun, Musa Haydaroğlu ve Musa Yılmaz ile yarışırken kazanan Yılmaz oldu. Karamürsel'de ise mevcut başkan Şinasi Yazar yeniden aday olmazken kongrenin tek adayı Ali Kara yeni başkan oldu. İlçelerde kongrelerini tamamlayan CHP Kocaeli, 7 Ocak Cumartesi günü İl Kongresi'ni gerçekleştirecek.

 

GÖLCÜK’TE İŞERİ GÜVEN TAZELEDİ

İlk olarak CHP Gölcük İlçe Kongresi, geçtiğimiz cumartesi günü Melisa Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede mevcut başkan İsmet İşeri yeniden aday olurken karşısına aday olarak çıktığını duyuran eski Değirmendere Belediye Başkanı Ertuğrul Akalın kongreye bir gün kala adaylıktan çekildiğini açıklamıştı. 325 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede mevcut başkan İsmet İşeri tekrar başkanlık görevine getirildi. 17 yönetim kurulu üyesinin belirlendiği kongrede ayrıca 308 de delege belirlendi.

 

DEĞER’İN KARŞISINA ADAY ÇIKMADI

CHP Derince İlçesi 8’inci Olağan Kongresi, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yeniden adaylığını koyan mevcut başkan Nihat Değer’in karşısına aday çıkmadı. 259 üyenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongrede başkan Değer, üyelerinin oylarını alarak güven tazeledi. Kongrede 17 yönetim kurulu ve 53 de il delegesi belirlendi.

 

DARICA YENİDEN ‘TÖRK’ DEDİ

CHP Darıca İlçe Örgütü, Darıca Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda ilçe kongresini gerçekleştirdi. Kongrede yeniden adaylığını koyan mevcut başkan Yakup Törk ile il yönetiminden Hakkı Koçak yarıştı. 247 kişinin oy kullanma hakkı bulunduğu kongre sonucunda Hakkı Koçak 104 oy alırken mevcut başkan Yakup Törk 134 oy alarak yeniden başkanlığa getirildi.

 

136 OY İLE KAÇAR KAZANDI

CHP Körfez İlçe Örgütü, Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde ilçe kongresini gerçekleştirdi. Kongrede yeniden aday olan mevcut başkan Mehmet Kaçar ile bir önceki seçimde Kaçar’ın lehine adaylıktan çekilen Gülseren Solmaz Altunal yarıştı. Kongrede Altunal 75 oy alırken Kaçar 136 oy ile yeniden başkanlığa seçildi.

 

KARTEPE'DE DE SÜRPRİZ YAŞANMADI

CHP Kartepe İlçe Kongresi, Uzunçiftlik Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. Kongrede yeniden adaylığını koyan mevcut başkan Cumhur Karakadılar ile partide birçok görevde bulunan Beyhan Korkmaz yarıştı. 190 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 169 üye oy kullanırken Karakadılar 118 oy ile yeniden başkanlığa seçildi. Rakibi Beyhan Korkmaz ise 50 oy aldı. Seçimde bir oy ise geçersiz sayıldı.

 

KANDIRA’DA YENİDEN EYİSABUNCULAR DÖNEMİ

Kandıra İlçe Kongresi, Turan Güneş Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kongrede yeniden aday olan mevcut başkan Gülay Vurmaz Eyisabuncular'ın karşısına rakip çıkmadı. 155 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede Eyisabuncular, delegelerinin oylarını alarak güven tazeledi. Kongrede ayrıca başkanla birlikte 15 yönetim kurulu ve 17 de il delegesi belirlendi.

 

PROTESTOLU KONGREDE KÜÇÜKKAYA GÜVEN TAZELEDİ

CHP İzmit İlçe Örgütü’nün 4. Olağan Kongresi, Hasan Gemici Spor Salonu’nda gerçekleşirken CHP’de ilk salon kongresini yapan ilçe de İzmit oldu. Mevcut başkan Mehmet Ümit Küçükkaya tek aday olarak girdiği kongrede yeniden başkanlık görevine geldi. 417 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongreye 288 delege katılırken bunların 75’i boş oy kullanarak uzun süre tartışmalara yol açtı. Kongrede ayrıca 17 ilçe yöneticisi ve 159 il delegesi belirlendi.

 

GÖKBULAK’A KARŞI KAYA KAZANDI

CHP Çayırova 4’üncü Olağan İlçe Kongresi Çayırova Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çift listeli yapılan seçimde mevcut başkan Selahattin Kaya, karşısına çıkan eski Güzeltepe belde başkanı ve eski ilçe başkanı Oruç Gökbulak ile yarıştı. 166 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede Selahattin Kaya, yeniden başkan seçildi. Kongrede ayrıca 17 ilçe yöneticisi ve 33 il delegesi belirlendi.

 

GEBZE’DE BAŞKAN DEĞİŞTİ

Gebze İlçe Kongresi, Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kongrede mevcut başkan Recep Dursun yeniden aday olurken karşısına çıkan 2 rakibiyle sandığa gitti. Dursun’un karşısına parti üyelerinden Musa Haydaroğlu ve Musa Yılmaz çıktı. 417 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede mevcut ilçe başkanı Recep Dursun 128, Musa Haydaroğlu 84 oy alırken seçimin kazananı 174 oy ile Musa Yılmaz oldu. Kongrede 7 oy geçersiz, 2 oy da boş çıktı.  Kongrede ayrıca 17 ilçe yöneticisi, 103 de il delegesi belirlendi.

 

AYDEMİR DE GÜVEN TAZELEDİ

Dilovası İlçe Kongresi de ilçe binasında gerçekleşti. Kongrede mevcut ilçe başkanı Kerem Aydemir yeniden aday olurken karşısına rakip çıkmadı. 60 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede ilçe başkanı yeniden Aydemir oldu. Kongrede ayrıca ilçe başkanı ile birlikte 13 yönetim kurulu ve 5 de il delegesi belirlendi.

 

BAŞİSKELE YENİDEN KESKİN’E EMANET

Başiskele 4’üncü Olağan Kongresi, Yeniköy Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Mevcut başkan İrfan Keskin, tek aday olarak girdiği kongrede yeniden başkanlığa seçildi. 130 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede 15 yönetim kurulu üyesi ve 19 da il delegesi belirlendi.

 

İKİNCİ DEĞİŞİM KARAMÜRSEL’DE

11 ilçede başkanlarını belirleyen CHP, son olarak Karamürsel ilçesinde de kongresini gerçekleştirdi. Karamürsel 36'ncı Olağan Kongresi'nde, iki dönemdir ilçe başkanlığını yürüten Şinasi Yazar yeniden adaylığını koymazken yeni başkan kongrenin tek adayı olan meclis üyesi ve eski ilçe başkanı Ali Kara oldu. Ali Kara ile birlikte adaylığını koyan ilçe başkan yardımcısı ve eski ilçe kadın kolları başkanı Zuhal Öztorun ise Kara'nın lehine adaylıktan çekilmişti. 121 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 15 yönetim kurulu üyesi ve 20 de il delegesi belirlendi.

 

İL KONGRESİ 7 OCAK'TA

İlçe kongreleri tamamlayan CHP, İl Kongresini ise 7 Ocak Pazar günü Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenleyecek. İl başkanlığına yeniden adaylığını koyan mevcut başkan Cengiz Sarıbay'ın karşısına henüz aday çıkmadı. 635 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 25 yönetim kurulu üyesi belirlenecek.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu