18 Ekim 2018 Perşembe

“ Gönül Köprüsü Kocaeli ” Ağrı’dan sonra Tokatı ağırladı

“ Gönül Köprüsü Kocaeli ” Ağrı’dan sonra Tokatı ağırladı
Güncel Yazdır

Büyükşehir’in “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında Tokatlı öğrenci ve misafirlerimizi ağırladık

Büyükşehir Belediyesi “Gönül Köprüsü Kocaeli Projesi”, Türkiye’nin dört bir tarafından öğrenci ve misafirlerini ağırlayarak örnek ve model bir proje olma yolunda hızla ilerliyor. Mardin, Diyarbakır ve Ağrı’nın ardından bu kez Tokatlı öğrenciler Gönül Köprüsü’nün yeni misafiri oldular. Tokatlı öğrenciler, kentteki hizmetleri yerinde incelerken, özellikle gençler için yapılan çalışmalara hayran kaldı. Doğu-batı kardeşliğine anlam katan proje kapsamında Tokat Özel Bilgi Okulları’ndan 39 öğrenci beraberlerinde 5 eğitmenle birlikte Kocaeli’ne geldi.

 

BİLİM MERKEZİ’Nİ ÇOK SEVDİLER

Öğrenciler Kocaeli’nde ilk olarak Darıca Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etti. Ardından Büyükşehir Belediyesi’ne ait Seka Kağıt Müzesi ve Bilim Merkezi’ni gezen öğrenciler özellikle Bilim Merkezi’ndeki bilimsel düzeneklerle yakından ilgilendi. Bilimsel deney ve uygulamaları yerinde deneme ve keşfetme imkânı bulan Tokatlı öğrenciler, özel olarak tasarlanmış 200’e yakın deney düzeneğini inceledi. Optik illüzyon, yanardağ modeli ve hücre modeli hakkında bilgi alan öğrenciler, bilim atölyelerini de gezdi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Tokatlı konuklarına ayrıca Gayret Müze Gemisi ve Hızırreis Denizaltısı’nı da gezdirdi. Öğrenciler burada bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr