14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

Mahalle koordinasyon toplantıları başlıyor

Mahalle koordinasyon toplantıları başlıyor
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan 12 ilçe başkanının katılımıyla parti binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Ceyhan basın açıklamasında, “Kocaeli teşkilatlarının 2018 faaliyet planları ve Mart 2019’daki seçim çalışmaları konularında istişarelerimizi yaptık. Artık planlı bir şekilde takvimimizi netleştirdik. Mahalle Koordinasyon toplantıları yapacağız” dedi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan 12 ilçe başkanının katılımıyla parti binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasında İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ve il başkan yardımcıları da hazır bulundu. AK Parti İl Teşkilatının koordinatörlüğünde 12 ilçe kongresi de tamamladı. Teşkilat çalışmalarına ilişkin bilgiler vererek sözlerine başlayan Ceyhan, “Bugün ilçe başkanlarımızla verimli bir toplantı yaptık.3 Temmuz’da başladığımız kongre takvimimizi tamamladık. Her hangi bir iki liste ya da başka herhangi bir sıkıntıya mahal vermeden süreci tamamlamış olduk” dedi.

 

“MAHALLE KOORDİNASYON TOPLANTILARI”
“AK Parti Kocaeli teşkilatlarının 2018 faaliyet planları ve Mart 2019’daki seçim çalışmaları konularında istişarelerimizi yaptık” diyen Ceyhan sözlerini devamında, “Teşkilatlarımızın yeniden değerlendirilmesi hususunun 31 Aralık’a kadar tamamlanmasını planlıyoruz. Artık planlı bir şekilde takvimimizi netleştirdik. Mahalle Koordinasyon toplantıları yapacağız. İlk etapta ilçe başkanlarımız mahallelerimizde bir toplantı periyodu yapacak. Bir formumuz var. Bu formu 10 mahallesi olan ilçelerimiz Ocak ayı sonuna kadar, 30 mahalle üzerinde mahallesi olan ilçe başkanlarımız mart ayı sonuna kadar bizlere takvimlendirme bilgilerini verecekler. 40 ya da 60 kişilik heyetlerle bir araya geleceğiz. Mahalle başkanlarımız ve bu ekiple teşkilat konuları ve bazı konuları istişare edeceğiz. Ardından o mahalledeki üye durumu ve hedefimiz üzerine çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu.

 

“HEDEF YÜZDE 10’LUK ARTIŞ”
Çalışmalar hakkında bilgiler vermeye devam eden Ceyhan, “2018 sonuna kadar tüm mahallelerimizde seçmen sayısının yüzde 30’unu üye yapmayı hedefliyoruz. Ardından seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmeler yapılacak. 2014’teki sonuçlarımızı en az yüzde 10 daha arttırma hedefi koyduk. Örneğin yüzde 57 oy aldığımız bölgeden yüzde 63 oranında oy almayı planlıyoruz. Bu ve benzer çalışmaları tüm seçmeninizle ev ev gidilerek hayata geçireceğiz. Biz 2018 yılında ciddi bir ekiple seçmenimizle görüşeceğiz. Mahallelerde öne çıkan sorunları dinleyeceğiz. Mart ayına geldiğimizde tüm mahallelerimizde bu çalışmayı bitirip atılması gereken adımları atacağız. Bu bizim için önemli bir çalışma” ifadelerini kullandı.

 

“DEDİKODULARI BIRAKIP ÇALIŞACAĞIZ”
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “İstişare toplantılarımızı ilçelerimizde Ocak ayı sonu gibi bitireceğiz. Böylelikle istişare adı verdiğimiz toplantılarda ilçeyle alakalı konuları görüşeceğiz. Kartepe ve Gölcük ilçemizde aralık ayı sonunda yerel danışma toplantılarımızı hayata geçireceğiz. Belediye başkanlarımızdan seçim beyannamesinde nelerin yapıldığının sunumlarını alacağız. Bu Perşembe günü sayın Bakanımızın başkanlığında, büyükşehir başkanımız, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımızın ve milletvekillerimizin katılımıyla Ankara’da beyanname toplantısı yapacağız. Saat 10.00’da Kartepe, 12.00’da Karamürsel, 15.00’te de Gölcük’ün beyanname toplantısı yapılacak. Böylesi güçlü ve başarılı teşkilatla Kocaeli AK Parti ailesi dedikoduları bir kenara bırakıp çalışmalarını yapacak” dedi.

 

“TER DÖKMEZSEK GÖZYAŞI DÖKERİZ”
“Teşkilatlarımızın eğitim çalışmasını da şubat ayında hayata geçireceğiz” diyen Ceyhan konuşmasında, “Teşkilat akademisinin dördüncüsünü yapacağız. Biz seçimi beklemeden ter dökmesini bilen bir teşkilatız. Seçimden önce ter dökmezsek seçimden sonra gözyaşı dökeceğimizi biliyoruz. Biz seçimde gözyaşı dökmemek için bugünden itibaren güçlü bir sistemli, çalışmayı yapacağız. Biz 2019 hedefini 2014’te aldığımız sonuçlara göre belirliyoruz. Genel seçimi genele, yerel seçimi de yerele göre planlıyoruz. Bu yapılanmayı da en hızlı yapan tek teşkilat Kocaeli teşkilatıdır” değerlendirmesinde bulundu. 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu