18 Ekim 2018 Perşembe

Odabaş Çelik’ten destek istedi

Odabaş Çelik’ten destek istedi
Siyaset Yazdır

SP İl Başkanı Nurettin Çelik’i ziyaret eden Kocaeli Sivil İnisiyatif Platformu Genel Sekreteri Bahri Odabaş, Dubai Port limanının çevreye zarar verdiğini belirterek, verdikleri mücadelede Çelik’in kendilerine destek olmasını istediklerini söyledi

Kocaeli Sivil İnisiyatif Platformu Genel Sekreteri Bahri Odabaş, Çekül Vakfı Başkanı Numan Gülşah ve Kocaeli Turizm Derneği Başkanı Soner Kılıç, Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Nurettin Çelik’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında Dubaiport Limanı hakkında bilgilendirmede bulunan ziyaretçiler limanın çevreye çok zarar verdiğini, bu konu ile ilgili KYÖD eski Başkanı Mustafa Kürkçü, Mazlumder eski Başkanı Çetin Tahtacı, Hereke Çevre Derneği Başkanı Hayri Altınok, Körfez ÇYDD Başkanı Serap Baydur ve kendilerinin dava açtıklarını dile getirdiler. Bahri Odabaş limanın durdurma kararı çıkmasına rağmen tamamlandığını ve yarın limanın bilirkişi tarafından inceleyeceğini söyledi. Yarınki bilirkişi incelemesine Çelik’i davet etti, desteğini beklediklerini belirtti.

 

“BİRLİKTE HAREKET EDELİM”

Saadet Partisi (SP) İl Binasında gerçekleşen ziyarette ilk sözü alan Bahri Odabaş, “Bu bölgeye ilave bir liman yapmanın anlamı yok. Kapasite olarak gerek olmamasına rağmen ileride işe yarar mantığıyla liman açılmak isteniyor. 7 arkadaşımız bu konuyla ilgili dava açtı. Davadan durdurma kararı çıktı. Buradaki deniz milletin, arsa milletin. Maalesef süreçte gördük ki Belediye inşaatı durdurmadı, mühürlemedi. Valilik, Büyükşehir Belediyesi ile Körfez Belediyesi’de durdurmadı ve kaçak liman tamamlandı. Kaçak liman ile ilgili şimdi inceleme kararı çıktı. Bir taraftan çevresel etki açısından bakıyoruz. Bir taraftan kent geleceği için bakıyoruz. Bu karar ile ilgili olarak sivil toplum kuruluşlarımızı ve siyasi partilerimizi ziyaret ediyoruz. Sizde gelin birlikte bu alanı inceleyelim, size göre de yanlış bir karar varsa buna karşı birlikte hareket edelim” dedi.

 

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ”

Odabaş’ın ardından konuşan SP İl Başkanı Nurettin Çelik, “Yaşadığımız kente değer verme açısından herkese görev düşüyor. Sorumlulukların yerine getirilmesi lazım. Türkiye’de atılması gereken adımlar zamanında atılmıyor. Sıkıntıyı vatandaşlar yaşıyor. Önemli bir konu. Sadece çevre açısından değerlendirilecek bir konu değil. Bu konuda Belediye Başkanları görevini yapmalı. Bu iş size ve bize düştüyse çekilecek çok çile var demektir. Kanunun bize vermiş olduğu yetkileri kullanmak lazım. Yaşadığımız kenti güçlendirecek çalışmayı beraber yapmak zorundayız. Vatandaşın çile çekmemesi açısından bize düşeni yaparız, yetkililere iletiriz. Haklı mücadelenin sonuna kadar arkasındayız. Sizin hassasiyetinizi tebrik ediyoruz. Buranın açılması sadece orada yaşayan insanları da etkilemeyecek. Bu limanın öncesinde düzgün şekilde planlanıp yapılması bölge halkını rahata erdirirdi. Ekonomik katkı sağlardı. Tabii bunların olabilmesi için önceden planlama yapmak gerekir. Bize düşen şu aşamada hassasiyetimizi ön plana çıkarmaktır. Neticesinde burada beraber yaşıyoruz” şeklinde konuştu.  

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr