18 Ekim 2018 Perşembe

SEMT KONAKLARIMIZ İKİNCİ ADRESİNİZ OLARAK DOLU DOLU HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYOR

SEMT KONAKLARIMIZ İKİNCİ ADRESİNİZ OLARAK DOLU DOLU HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYOR
Güncel Yazdır

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın talimatıyla hayata geçen semt konakları vatandaşlardan büyük ilgi görüyor

Sepetlipınar, Yeşilkent, Vezirçiftliği, Şehit Engin Özkaradeniz, Serindere, Doğantepe ve Camidüzü olmak üzere 7 semt konağıyla hizmet veren Başiskele Belediyesi semt konakları Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. 2018 yılında 4 semt konağını daha hayata geçirmeyi planlayan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz semt konaklarının mahallenin evlerinden sonra ikinci adresleri gibi olduğunu ve tıpkı eski zamanlarda ki sosyalleşme ve kaynaşma noktaları olan herkesin bir araya geldiği ortak alanlar olduğunu dile getirdi.

 

Peki ne yapıyor bu semt konakları? Sadece kasım ayı etkinliklerine bakarsak Bursa gezisinden, önemli gün ve hafta etkinliklerine, sağlık seminerlerinden ücretsiz diyetisyen hizmetine kadar birçok etkinlik gerçekleştiriyor. Aynı zamanda Sepetlipınar Semt Konağında; Dikiş, Nakış, Kuran-ı Kerim, iğne oyası, keçe ve aksesuar, pilates kurslarına 183 kişi katılım sağlıyor. Vezirçiftliği Semt Konağında da örgü, mefruşat, iğne oyası, Kuran-ı Kerim, Aerobik, Fitnes, Pilates, Nakış ve dikiş kurslarıyla 230 kişi, Yeşilkent Semt konağında ise el nakışı, dikiş, iğne oyası, Kuran-ı Kerim, Resim, İngilizce, Koro kursları ile 189 kişi katılım sağlıyor. Vatandaşlar bu hizmetlerden oldukça memnun onlar talep ediyor, kurslar Halk Eğitim Müdürlüğü eğitmenleri ile gerçekleştiriliyor.

 

Aynı zamanda semt konakları BAŞTİM projesi kapsamında da belediyelerin irtibat noktaları şeklinde çalışıyor. Vatandaşlar talep, öneri ve şikayetlerini de buradan çalışanlara iletiyor ve direkt sistem üzerinden talepleri işleme alınarak geri dönüş yapılıyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr