10 Aralık 2018 Pazartesi

"Kendinden önceki başkanları küçümsüyor"

Kendinden önceki başkanları küçümsüyor
Siyaset Yazdır

Haber

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci'nin yürüttüğü projelerin imara aykırı olduğunu iddia ederken kendisinden önceki belediye başkanlarını da küçüksediğini ifadelerinde kullandı

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya,temeli Yaşar Alkan döneminde atılan, daha sonra Belediye Başkanı Timur Koç döneminde bitirilerek görev süresinin tamamlanmasına az bir süre kala hizmete açılan Çayırova Belediyesi hizmet binası ile ilgili Belediye Başkanı Şevki Demirci'nin "Hizmet binası kaçaktı, ruhsatını ben aldım" şeklinde konuştuğunu iddia etti. Ayrıca Kaya, Demirci'nin döneminde yürütülen projelerin kaçak ve imara aykırı olduğunu da ifadelerinde kullandı.

 

TÜM PROJELERİ KAÇAK

Açıklamasında CHP Çayırova  İlçe Başkanı Selahattin Kaya; "Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci; söz konusu Çayırova Belediyesi hizmet binası için 'Kaçaktı, ruhsatını ben aldım' diyor. Şevki Demirci kendisinden önce Çayırova'da gelmiş geçmiş tüm belediye başkanlarının hizmetlerini yok sayarak inkar ediyor ve küçümsüyor. Geçmiş dönemde yapılan belediye binasının iskanını kendisinin aldığını söylüyor, ancak kendi döneminde Çayırova Belediyesi'nin yürüttüğü tüm projeler, plansız projesiz, kaçak ve imara aykırı" şeklinde konuştu.

 

PROJELERİ SIRALADI

Devamında Kaya, kaçak olduğunu iddia ettiği projeleri de sıralarken "Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin övündüğü  Çayırova'da yapılan ve yapımı devam eden sosyal tesis dahil, Cumhuriyet Mahallesi'nde yapımı devam eden kültür merkezi, semt konaklarının bazı katları kaçak, Atatürk Mahallesi Aşıklar Tepesi'nde başlanan okul inşaatının alanı ise imara kapalı ve imar düzenlemesi bulunmayan bir bölgedir" ifadelerine yer verdi.

 

KANUNLARA UYMAYA DAVET EDİYORUM

Son olarak İlçe Başkanı Kaya, "Kocaeli’nin en büyük kültür merkezi diye övündüğü Çayırova'nın girişinde yapımı devam eden kültür merkezi ve yanında yapımı devam eden Kent Park olarak başlanan ancak adeta rant parka, bir AVM'ye dönüştürülen projelerin arsası dahi Çayırova Belediyesi'ne ait olamayıp, bir kısmı 130 ortaklı şahıs hisseleri, bir kısmı maliye hazine arsası, bir kısmı ise DSİ  kamulaştırma alanında olup inşaatlar kaçak olarak yapılmaktadır. Sayın Demirci’yi geçmiş dönemde Çayırova'ya bir çivi çakanları eleştirmek yerine kendisini yasalara, imar kanunlarına uymaya davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu