12 Aralık 2018 Çarşamba
Öztekin Kaşukci

Sarıbay'dan ilçe başkanlarına ziyaret

Sarıbay'dan ilçe başkanlarına ziyaret
Siyaset Yazdır

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, pazar günü il yöneticileri ile birlikte yoğun bir tempoda çalıştı. Yeni seçilen 3 ilçe başkanına hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Sarıbay ve beraberindekiler, 4 gençlik kolları ve bir ana kademe olmak üzere 5 ilçe kongresine katıldı

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, İl Yöneticileri ile birlikte yoğun bir pazar günü programı gerçekleştirdi. İzmit, Darıca, Gebze ve Çayırova Gençlik Kolları Kongresi'ne katılan Sarıbay ve beraberindekiler ayrıca Başiskele İlçe Kongresi'ne de katılım gösterdiler. Gençleri çok sevdiğini söyleyen Sarıbay, “Gençleri seviyor ve onlara çok güveniyorum. Bu partinin dinamikleri gençlerdir. 2019 gençlerle kazanılacaktır” dedi. Başiskele İlçe Kongresi'nde de kısa bir konuşma yapan Sarıbay, “İlk olarak tek aday olan İrfan Keskin ve yönetimini tebrik etti. Sizler bende dahil bu partinin üyeleriyiz. Her şart altında biz Cumhuriyeti, laikliği, parlamenter sistemi savunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

ÜÇ İLÇEYE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

İl Başkanı Cengiz Sarıbay ekibi ile birlikte, Gençlik Kolları Kongrelerinin ardından ilk olarak 9 Aralık Cumartesi günü yapılan kongrede tekrar başkan seçilen Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya ve yönetimini, 10 Aralık Pazar günü 3 adaylı kongrede başkan seçilen Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz ve yönetimini ve son olarak 3 Aralık Pazar günü gerçekleşen kongrede tekrar başkan seçilen Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk ve yönetimini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

 

AYNI UYUM İÇİN İNANCIM TAM

Kongrelerin ardından seçilen ilçe başkanları ve yönetimlerine hayırlı olsun dileklerini ileten İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Biz bu partiye gönül verdik. Partimizi çok seviyoruz. Bu yüzden de sadece elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyduk. Görevimiz kolay değil, herkesin gönlünü yapmak zor, ama elimizden geldiğince kimseyi kırmamaya çalıştık. İki yıl boyunca il yöneticilerimle, ilçe başkan ve yönetimleri ile, kadın ve gençlik kollarımızla bir sorun çıkmadan uyumlu bir şekilde çalıştığımızı düşünüyorum. 7 Ocak'ta gerçekleştireceğimiz il kongresinde tekrar adayım. Seçilirsem yine aynı uyum içerisinde çalışacağıma inancım tamdır" dedi.

 

KİMSENİN KÜSMEYE HAKKI YOK

İlçe kongrelerinin hepsine katıldığını belirten Sarıbay, “Seçimlere katıldım ve gördüm ki demokratik, seviyeli, eleştirinin dozunun aşılmadığı kongrelerimiz oldu. Bu nedenle ben tüm örgütümü tebrik ediyorum. Bu bir yarıştır. Ülkenin yangın yerine döndüğü şu dönemde kimsenin 'ben kırıldım, küstüm, gücendim' demeye hakkı yoktur. Bu parti bizim, partiye küsmeye hakkımız yoktur. Bu seçimlerinde kazananı kaybedeni yok kazanan Cumhuriyet Halk Partisi'dir” ifadelerini kullandı.

 

CHP KOCAELİ BÜTÜNÜNDE BÜYÜK BİR AİLE

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, "Siyasette hepimizin eksikleri var. Önemli olan kırmadan birlikteliği sağlayabilmek. Çayırova’da bunu ufak tefek sıkıntılar olsa da sağladığımızı düşünüyorum" dedi. Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, "CHP Kocaeli bütününde büyük bir ailedir. Birlikte hareket ettiğimiz sürece aşamayacağımız engel olmadığını düşünüyorum. 2019’u düşünerek birlikte mücadele etmekle kendimizi sorumlu hisseden insanlarız. Disiplini elden bırakmadan uyum içinde çalışacağız" dedi. Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk ise, "Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz umarım bu dönemde de kazanırsınız. Önceki dönem de sizin yanınızdaydık, bundan sonra da öyle olacak. Sizden yeni dönemde bir ricamız olacak. Yeni dönemde bölgemize daha çok gelmenizi, iktidar yolunda bizlere daha çok destek olmanızı bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu