20 Ocak 2019 Pazar

Elibol, Diliskelesi için şikayet dilekçesi verdi

Elibol, Diliskelesi için şikayet dilekçesi verdi
Güncel Yazdır

Haber

Diliskelesi Amatör Balıkçılar Derneği Başkanı Hüseyin Elibol Dilovası halkının denize bağlantısı olan bölgenin Polisan A.Ş tarafından kiralandığını belirterek, “Dilovasi halkının denize son kalesi olan bu alan ile birlikte deniz kıyısından yararlanamayacak ve balıkçılar barınağına giriş ve çıkışlar engellenmiş olacak” ifadelerini kullandı

Diliskelesi Amatör Balıkçılar Sosyal Yardımlaşma ve Çevreyi Koruma Derneği Başkanı Hüseyin Elibol sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Diliskelesinde yıllardır halk tarafından kullanılan alanın Polisan A.Ş tarafından kiralandığını öğrendiğini belirterek, gerekli makamlara şikayet dilekçesi verdiğini ifade etti. Elibol mesajında konuyu aktarmak için belediye başkanına bir türlü ulaşamadığına da yer vererek, “Şimdi Dilovasini seven siyasetçisinden, işadamına, esnafından, işçisine kadar buranın mücadelesini vermeyene yazıklar olsun” dedi.

 

“BÖYLE BİR HAMLEYİ TANIMIYORUM”

Diliskelesi Amatör Balıkçılar Sosyal Yardımlaşma ve Çevreyi Koruma Derneği Başkanı Hüseyin Elibol sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Diliskelesinde bulunan yıllarca halk tarafından kullanılan istasyon alt geçidinden başlayarak Osman Gazi Köprüsü ne kadar olan mülkiyeti TCDD ye ait olan alanın Polisan A.Ş tarafından kiralanarak bu hafta buraya çizgi çekilerek yakında da istinat duvarı veya tel örgü ile kapatılacağını öğrenmiş bulunmaktayım. Dilovasi halkının denize son kalesi olan bu alan ile birlikte deniz kıyısından yararlanamayacak ve balıkçılar barınağına giriş ve çıkışlar engellenmiş olacak. Polisan A.Ş’nin yıllarca yaptığı parsel parsel büyümesine göz yumanları şiddetle kınıyorum. Geçen hafta başbakan Yrd. Sn. Fikri Işık’ın da Diliskelesinde sahil düzenlemesi yapılabilir ve sosyal alan oluşturulabilir açıklamasının ardından buranın hemen Polisan tarafından çizilip yakında da kimsenin deniz kıyısından yararlanmaması için böyle bir hamleyi tanımıyorum.

 

“ŞİKAYET DİLEKÇESİNİ VERDİM”

Amaç belli TCDD’nin yerinden sonra balıkçılar barınağının olduğu alanı da milli Emlaktan kiralayıp fabrikanın alanını genişletmek olacak. Yasal olarak kiralamış olsalar bile Dilovası Kaymakamımızla yaptığım görüme sonrası şikayet dilekçesini verdim ve konunun takipçisi olacağım. Belediye Başkanımızla yüz yüze görüşme fırsatım henüz olmadı. Bir haftadır randevu verilmedi ve telefonlarıma cevap verilmiyor. Kendisine AK Parti İlçe Başkanının telefonundan geçen çarşamba günü ulaşabildim. Konunun aciliyetini anlattım. Fakat belediye Başkanımızla hala bir görüşmemiz olmadı. (Çok fazla yoğunluğundan olsa gerek)Haydarpaşa bölge Müdürlüğü ne gidip bölge müdürüyle konuştum. Durumu izah ettim. Şikayet dilekçesi oluşturup verdim.

 

“MÜCADELE VERMEYENE YAZIKLAR OLSUN”

Bu konunun çözüm noktası Dilovası belediyesinin TCDD bölge müdürlüğüne giderek bu alanda balıkçı barınağının projesinin olduğunu ve yakında geniş kapsamlı bir sahil projesinin hayata geçeceğini ve kiralanan yerin halkın kullandığı alanı engellediğinden dolayı iptal edilmesi gerektiğini bildirmeleri gerekiyor.Aylardır Dilovası belediye Meclisinden geçmeyen balıkçılar barınağının ocak ayındaki meclisten geçmemesi elektriğin çekilmemesi ve bu alan ile ilgili iptal için başvurulmaması halinde de ocak ayın da toplayacağım halkın imzalıyoruz. Cumhurbaşkanına ileteceğimi tüm kamuoyuna bildiririm. Bize verilmiş bir sözünüzü artık yerine getirin ve bu işi bitirin. Eğer bu saatten sonra son kaleyi de Polisan’ın almasına ve deniz kıyısıyla bağlantımızın kopmasına engel olmayanlar bunun ergeç hesabını verecektir. Bu konu hakkında Dilovası Kaymakamlığına, Bimer ve Cumhurbaşkanlığına şikayetlerimiz ulaştı. Şimdi Dilovasini seven siyasetçisinden, işadamına, esnafından, işçisine kadar buranın mücadelesini vermeyene yazıklar olsun” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu