21 Mayıs 2019 Salı

Sağlıklı yaşam Başiskele’de önemseniyor

Sağlıklı yaşam Başiskele’de önemseniyor
Sağlık Yazdır

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz göreve geldiği günden bu yana kentinde sağlık hizmetlerine büyük önem verdi. 7 Yıldızlı Kent misyonunun da içinde yer aldığı “sağlıkta yıldız” değerleriyle birçok sağlık yatırımına ve sağlık hizmetlerine imza attı

Bu kapsamda kurulduğu günden bu yana ücretsiz birçok sağlık hizmetini sunan Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına yine devam ediyor. Yapılan sağlık yardımları ile ilgili hiçbir zaman görsel bir paylaşım ve haber yaptırmayan Başiskele Belediyesi bunların yanı sıra bugünlerde saha gezilerini gerçekleştiriyor.

 

PSİKOLOJİK DESTEK VERİLDİ 

Saha gezileriyle ve Başiskele Belediyesi yeni hizmet binasında, semt konaklarında, bayan spor merkezlerinde ücretsiz olarak diyetisyen ve psikolog hizmeti veren ekipler 1 ayda 1182 kişiye ulaştılar. Bunların 542’si saha ziyaretleri ile ulaşılan kişi sayısını oluştururken geriye kalan 640’ı müdürlük ve tesislerde verilen hizmetler ile erişilen kişileri kapsıyor. Genel olarak rakamlara bakıldığında Kasım ayında ortalama 41 vatandaşa psikolojik destek hizmeti verildiği kaydediliyor.

 

VATANDAŞLARIMIZIN AYAĞINA GİDİYORUZ

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz: “Kentimizde sağlıklı yaşam bizler için büyük önem arz ediyor. Biz bu hizmetleri yaparken hep şunu dedik sloganımız şuydu “Benim Ailem, Senin Çevren” birey sağlıklı olursa, ailesiyle iletişimi de sağlıklı olur ve dolayısıyla çevresiyle de sağlıklı bir iletişimde olduğundan toplumun yapısını oluşturur. Bu yüzden kentimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın sağlıkları bizler için büyük önem arz ediyor. Bunlar için semt konaklarımızda, bayan spor merkezlerimizde, müdürlük bünyemizde hizmetlerimiz sürdüğü gibi. Bizlere gelen vatandaşların yanı sıra bizler de vatandaşlarımızın ayağına gidiyoruz. Ekiplerimiz ile bu kapsamda da bir dizi ziyaret gerçekleştirerek sağlık hizmetini kapınıza kadar getiriyoruz. Doktorlarımız, hemşirelerimiz, diyetisyenlerimiz sizlerin de her an kapı zilini çalıp ziyarete gelebilir.” Dedi.

 

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYABİLİRSİNİZ

Bu konuda ayrıntılı bilgi almak isterseniz de Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü telefon numarası 310 12 86. Aynı zamanda Sağlık İşleri Müdürlüğü belirli dönemlerde seminerler de gerçekleştiriyor. Önceki haftalarda diyabet haftası kapsamında bayan spor merkezinde gerçekleştirilen seminere yaklaşık 25 kişi katılım sağladı ve birebir faydalandı. 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem