12 Aralık 2018 Çarşamba
Öztekin Kaşukci

EMEP: Kudüs provokasyonuna son verilmeli

EMEP: Kudüs provokasyonuna son verilmeli
Güncel Yazdır

Haber

Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Örgütü tarafından Trump’ın Kudüs çıkışıyla ilgili yapılan açıklamada, bu hamlenin büyük bir provokasyon olduğu belirtildi

EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan imzasıyla yayınlanan açıklamada; ABD'nin 1995 yılında aldığı “Kudüs’ün İsrail’in Başkenti olduğuna dair karar”ı hayata geçiren Donald Trump'ın bu kararı ile bir çatışma sürecini başlatmak istediği vurgulandı.

 

“DÜNYA HALKLARININ YARARINA DEĞİL”

“Bu büyük bir provokasyon girişimidir. Ortadoğu'da yeni çatışmaların başlamasına neden olacaktır. Trump, bu kararı ile böyle bir çatışma sürecini başlatmak istemektedir" denilen açıklamanın devamında,"Trump, bu kararı ile hem iç politikada kendini güçlendirmeyi hedefliyor; hem de ABD, İsrail, Mısır ve Suudi Arabistan ittifakı ile Ortadoğu’da Rusya ve İran etkinliğine karşı yeni bir süreç başlatmak istiyor. Fakat, barış sürecinin yeniden başlayabilmesi için öncelikle ABD-İsrail provokasyonunun sona erdirilmesi, İsrail’in yeni yerleşim yerleri açma politikasına son vermesi, işgal ettiği toprakları terk etmesi ve Filistin’den sürülen Filistinlilerin ülkelerine dönebilmesi gereklidir. Ortadoğu’da zaten bir savaş ortamı mevcutken, yeni çatışma konularını gündeme getirmek Ortadoğu ve Dünya halklarının yararına değildir. ABD ve tüm emperyalist güçler Ortadoğu’dan derhal elini çekmelidir.”

 

“SİYONİZMLE LAFLA MÜCADELE EDİLMEZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hükümet; Trump’ın çıkışını fırsata çevirme peşindedir. İçerideki sıkışmışlığın üstünü örtmekte, ırkçı ve gerici politikasına alet etmektedir. Sorun dinler ve mezhepler sorunu olarak ele alınamaz. Sorunu üreten emperyalistler ve onların işbirlikçilerinin politikalarıdır. Amerikan emperyalizmi ve İsrail Siyonizm’i ile lafla mücadele edilemez. Açık ve gizli bütün askeri ve ekonomik anlaşmalar başta olmak üzere, bütün ikili anlaşmalar iptal edilmelidir. Bu yapılmadan sonuç alıcı hiçbir adımı atmak mümkün değildir. Emek Partisi olarak, Mazlum Filistin Halkını tüm gücümüzle destekliyoruz. Bütün işçi ve emekçileri Filistin halkının haklı davasını desteklemeye çağırıyoruz” ifadelerine yer verildi. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu