12 Aralık 2018 Çarşamba
Öztekin Kaşukci

Çelik: Belediye icra derdine düşmüş

Çelik: Belediye icra derdine düşmüş
Güncel Yazdır

Saadet Partisi(SP)Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun geçtiğimiz günlerde İcra Dairesi açmasına yönelik, “Türkiye’nin en borçlu Büyükşehir Belediyesi icra dairesi açtı. Millet derdine çare olacak icraat beklerken Belediye icra derdine düşmüş” dedi

SP İl Başkanı Nurettin Çelik haftalık olağan basın toplantısında kent, ülke ve dünya gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. İl binasında gerçekleşen basın açıklamasına yönetim kurulu üyeleri de katıldı. İlk olarak Geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “İcra Dairesi” açmasını eleştiren İl Başkanı Çelik, “Kocaeli’ de yaşayanlar olarak büyük bir şok geçirdik. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “İcra Dairesi” açarak dünya tarihine geçti. Büyükşehir Belediyesi kurdeleli-makaslı bir tören gerçekleştirdi ve aklımızla dalga geçerek “8. İcra Dairesi’ni hizmete açıyorum” dedi. Belediye Başkanının burada ne işi var? Başkana samimiyetle soruyoruz. " 8. İcra dairesi" ne iş yapar?  Halkımız için hayırlı bir hizmet midir? Öyle zannediyorum ki; Bunlar en sonunda milleti yanlış ekonomi politikalarıyla borca esir ettiklerini kabul etti ve “Biz milletin ekonomik sıkıntılarına hiçbir çözüm bulamadık, bari haciz işlemlerini milletimize yakışır şekilde yürütelim.” dediler. Sonra da "8. İcra Dairesi’ni büyük bir şeref vesikası olarak açtılar. 8 tane yerli ve milli bir işletme açamayanlar batırdıkları milletin batık mallarını almak için işletme açıyorlar. Hani nerede sizin güçlü Türkiye'niz? Sizin gücünüz gariban milletin parasını almaya mı yetiyor?

 

“HİZMET SEZONUNUN BİZ AÇACAĞIZ”

Başkan kendi işi ile uğraşsın, icra dairesi açmakla kendini meşgul etmesin. Bunlar önce Pazar yapacağız dedikleri yere ücretli otopark yaptılar, sonra da o otoparkın bir katını alelacele icra dairesi diye törenle açtılar. Buradan anlaşılıyor ki icralık çok adam var. E bir de baktılar dediler ki “Millette para falan yok, pazara gidip alışveriş yapamaz. En iyisi icra dairesi açalım da ek gelirimiz olsun.” Belediye kendine çok güzel bir gelir kaynağı buldu. Bu kaynakla çar-çur ettiği paraları, yaptığı israfları kapatmaya, ört-bas etmeye çalışıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin; Türkiye’nin en borçlu belediyesi olarak icra dairesi açması ne kadar da manidar?  Büyükşehir Belediye Başkanı kendine dükkan açmış, bu dükkanla belediyenin borçlarını halktan tahsil etmeye çalışıyor. Millet ne bekliyor? Bunlar ne yapıyor? Millet derdine çare olacak icraat beklerken Belediye icra derdine düşmüş. Anlaşılan o ki bunların, milletin sesine kulak vererek gerçek gündeme dönecekleri yok. Sanki sağır olmuşlar. Biz icra dairesi açan başkanlar değil, üretime, istihdama dönük tesis açan, milletin sıkıntılarını gören, işiten, şu ana kadar Ak Parti’de göremediğimiz başkanlar istiyoruz.2019 Mahalli seçimlerde Kocaeli ’ye yeni dönem hizmet sezonunu Saadet Partisi açacaktır” dedi.

 

“ZARRAB DAVASI HUKUKİ DEĞİL”

ABD’de devam eden Zarrab davasının hukuki değil siyasi olduğunu söyleyen Çelik, “ABD’de devam eden Zarrab davası Türkiye'nin gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Biz Zarrab üzerinden Türkiye'ye ekonomik ve siyasi bir kumpas kurulmasına asla rıza göstermeyiz. ABD'nin hesabı Zarrab’la değil Türkiye iledir. Bu dava hukuki değil, siyasi bir davadır. Ancak bizim bu söylediklerimizi kimse çarpıtmaya ve iç siyaset malzemesi yapmaya kalkmasın. Biz ABD'nin Türkiye üzerindeki planlarına karşı olduğumuz kadar, rüşvet ve yolsuzluğa da karşıyız. Rüşvet ve yolsuzluk iddialarının Türk adaleti önünde aydınlatılması; bu iktidarın Türkiye'ye ve Türk milletine karşı sorumluluğudur. Bunu bir vatan müdafaası gibi gösterip yolsuzlukların üzerine örtemezsiniz” dedi.

 

“KUDÜS BİZİM ONURUMUZDUR”

Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesini de değerlendiren Çelik, “Trump çılgın ve tutarsız bir insan. Ancak Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesi atacağı en çılgın adım olur. Böyle bir kararın ardından yaşanacak olayların hesabını ne tarih önünde ne de insanlık vicdanında veremez. Ne yazık ki Müslümanların birbirine düşmüş halinden en çok yararlanan ülke İsrail. Kudüs bizim onurumuzdur, namusumuzdur, izzetimizdir ve kıblemizdir. Kudüs bir İslam şehridir ve böyle kalmaya devam edecektir. Bugün İslam dünyasının içinde bulunduğu duruma bakıp kimse ellerini ovuşturmasın.  Bu coğrafya Moğol istilalarını, Haçlı seferlerini bertaraf etmeyi nasıl başarmışsa, İsrail’in ABD’nin planlarını da öyle boşa çıkaracak ve tarihin çöplüğüne atacaktır” dedi. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu