15 Ekim 2018 Pazartesi
Global

"Kent Konseyleri sayesinde demokrasimiz daha da gelişiyor’’

Kent Konseyleri sayesinde demokrasimiz daha da gelişiyor’’
Güncel Yazdır

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Kent Konseyi Emekli ve Gençlik Meclisi üyelerini makamında ağırladı. Görüşmede kentlilik bilincinin gelişmesi konusunda görüş alışverişi yapıldı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kongrelerini tamamlayarak göreve başlayan Kocaeli Kent Konseyi Emekli Meclisi ve Gençlik meclisi üyelerini makamında ağırladı. Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar ve Genel Sekreter Gültekin Görüm’ün de yer aldığı birlikteliklerde, kentlilik bilincinin gelişmesi ve yayılması için yeni projeler yürütülmesi gereği vurgulandı. Kent Konseyi’ni çok önemsediğini, Kocaeli’nin tamamını kapsayarak sürdürülebilir proje ve şehir gündemine dönük çalışmaları için tebrik eden Karaosmanoğlu, “İnanıyorum ki sizler milletimiz, ülkemiz ve kentimiz için çalışmayı daha kararlı bir şekilde sürdüreceksiniz. Ayrıca Kent Konseyleri sayesinde demokrasimiz daha fazla gelişiyor” dedi.

 

“TÜRKİYE’YE DAHA ÇOK ENERJİ VERECEKTİR”

Gençlerin kent yönetiminde karar alma mekanizmalarına katılmaları, gençlik ve kentle ilgili sorunların çözümünde aktif rol almalarını çok önemli gördüğünü söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Gençlerimize inanıyoruz. Kent yönetiminde sorumluluk almalarını arzu ediyorum. Aktif rol alarak gelişen Kocaeli’ye katkı vermeleri güçlü Türkiye’ye daha çok enerji verecektir” diye konuştu.

 

“SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERDE MODEL BİR KENTTİZ”

Kocaeli’nin artık bilime, teknolojiye, sanata, sosyal ve kültürel etkinliklerde model bir kent olduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Gençlerin ve gençlerle ilgili kamu kurumlarında, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerde etkin bir şekilde görev almaları aynı zamanda demokrasimizin gelişmesine de katkı sunacaktır” vurgusu da yaptı.

 

“GENÇLERİMİZE AKTARACAĞI ÇOK ÖNEMLİ TECRÜBELER VAR”

Emekli Meclisi’nin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi de alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ülkemizin bugünlere gelmesinde büyük gayret ve çabaları olmuş, şimdilerde hayatını emeklilik çerçevesinde icra eden büyüklerimizin de yaşantılarına farklı dokunuşlar yapmak zorundayız” şeklinde konuştu. Kent Konseyimizin Emekli Meclisinin üreteceği projeler ve yeni yaklaşımları da destekleyeceğiz” diyen Karaosmanoğlu, “Kent yaşamına daha fazla aktif emeklimizin gençlerimize aktaracağı çok önemli tecrübeler var” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr