12 Aralık 2018 Çarşamba
Öztekin Kaşukci

Kentimizi folklor kulübü temsil edecek

Kentimizi folklor kulübü temsil edecek
Güncel Yazdır

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Halk Oyunları Yarışması ve Şöleni’ni kentimizden Folklor Gençlik Spor Kulübü katılacak. Ekip ilimizi Artvin yöresi oyunlarıyla temsil edecek

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Halk Oyunları Yarışması ve Şöleni 45 yaş üstü kişilere ve ekiplere açık. Yarışma ve şölene kentimizi temsilen Folklor Gençlik Spor Kulübü katılacak. Ekip ilimizi Artvin yöresi oyunlarıyla temsil edecek. 8 kız 8 erkek oyuncudan oluşan ekip oyunlarını geleneksel tarzda sergilerken, enstrüman olarak akordeon, davul, zurna, tulum, doli ve duduk kullanılıyor.

 

EN AZ 25 EKİP KATILACAK

Ekibin sergileyeceği oyunlar; Atabarı, Kobak, Cilveloy, Deli horon, Düz Horon olarak belirlendi. Türkiye’nin değişik yerlerinden en az 25 ekibin katılacağı şenlik öncesi, 9 Aralık Cumartesi günü saat 11.00’de Anıtkabir’e, Ata’nın huzuruna çıkılacak ve saygı duruşunda bulunulacak. Yarışma, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda 10 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu